Nedeľa, 14. december 2025
Mimoriadne správy
- Ukrajina obvinila Rusko z útoku dronom na tureckú nákladnú loď prevážajúcu slnečnicový olej
- Lukašenko prepustil viac ako 100 politických väzňov vrátane nositeľa Nobelovej ceny Alesa Biaľackého
- Dvaja ľudia v Saratove zahynuli pri ukrajinskom útoku dronmi, Rusi odpovedali Kinžalmi
- Nemecko pošle skupinu vojakov do Poľska, obavy z ruských hrozieb narastajú
- Tisíce Rumunov protestovalo proti korupcii v justícii, nepokoj vyvolala investigatívna reportáž
Špecializovaný trestný súd odmietol obžalobu na Kotlebu v kauze šekov za 1488 eur
BRATISLAVA 11. septembra (WebNoviny.sk) - Špecializovaný trestný súd odmietol obžalobu podanú na predsedu ĽS Naše Slovensko Mariana Kotlebu.
Závažné procesné chyby
Ako ďalej na tlačovej besede uviedol poslanec ĽS NS Rastislav Schlosár, dôvodom je, že vo veci zistil súd závažné procesné chyby, najmä porušenie práva na obhajobu.
Odporúčame:
Generálneho prokurátora by nemali voliť poslanci, tvrdí Kotleba a chce zmeniť ústavu aj zákon
"Nie je to prvýkrát, čo špeciálna politická prokuratúra pochybila," povedal s tým, že toto je ďalší dôkaz, že polícia a prokuratúra vo vzťahu k ich strane porušuje zákon a snaží sa ich kriminalizovať.
Tri šeky po 1488 eur
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v júli obžalobu na poslanca a predsedu strany Ľudová strana Naše Slovensko Mariana K. Dôvodom bolo podozrenie z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.
Predseda ĽS NS 14. marca na podujatí svojej strany rozdal trom rodinám šeky po 1 488 eur. Vzniklo podozrenie, že strana sa tým prihlásila k známemu neonacistickému symbolu 1488.
Číslo 14 predstavuje vetu „we must secure the existence of our people and a future for white children“ (Musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí), ktorej autorom je americký rasista David Lane.
Veta má 14 slov a číslovka 14 sa používa ako neonacistický symbol často v kombinácii s číslom 88, ktoré v nacistickej symbolike odkazuje na nacistický pozdrav Heil Hitler, keďže písmeno H je ôsmym písmenom v abecede.
Viac k témam: Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko, Špecializovaný trestný súd SR, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Špecializovaný trestný súd odmietol obžalobu na Kotlebu v kauze šekov za 1488 eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Poslancom sa končia letné prázdniny, čaká ich 94 bodov programu a Vavrek zloží sľubNasledujúci článok
Foto: Polícia pátra po totožnosti mŕtveho muža, ktorého telo našli v Tatrách
5 tipov na zlepšenie výkonu servera prostredníctvom monitorovania
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí
Atómové návyky: Workbook. Praktický návod, ktorý mení život po malých krokoch