Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
Sme rodina pravdepodobne podrží Fica v parlamente, Pčolinský odmietol komentovať postup hnutia
Webnoviny 28. apríl 2022 531
28.4.2022 (Webnoviny.sk) - Šéf poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský nechcel povedať, ako bude Sme rodina hlasovať v pléne parlamentu o žiadosti na vydanie súhlasu s väzbou poslanca a bývalého premiéra Roberta Fica.
„Budeme mať k tomu klub a poradíme sa,“ povedal agentúre SITA Pčolinský. Rovnakú odpoveď zopakoval aj pri otázke, aký je jeho osobný postoj.
Dvaja z poslancov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) neoficiálne agentúre SITA povedali, že poslanci Sme rodina sa pravdepodobne zdržia alebo nebudú súhlasiť s väzbou pre Fica.
Mandátový a imunitný výbor parlamentu v stredu (27. apríla) odporučil poslaneckému plénu súhlasiť s väzbou. Dve poslankyne Sme rodina na rokovaní mandátového a imunitného výboru nepodporili takéto uznesenie.
Parlament od rána rokuje o tom, či bude súhlasiť s väzobným stíhaním Roberta Fica. Predpokladá sa, že hlasovanie parlamentu o tejto veci sa uskutoční niekedy na budúci týždeň. S väzbou musí súhlasiť nadpolovičná väčšina prítomných poslancov. Pri plnej účasti 150 poslancov by bolo potrebných 76 hlasov.
Viac k témam: kauza Súmrak, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Väzobné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Sme rodina pravdepodobne podrží Fica v parlamente, Pčolinský odmietol komentovať postup hnutia © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Slovensko chce podľa Kolíkovej pristúpiť do európskeho tímu, ktorý bude vyšetovať zločiny na Ukrajine (video)Nasledujúci článok
Už jedenásť rokov pomáha dm rodinám v núdzi
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO