Pondelok, 27. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri americkom konzuláte v kanadskom Toronte sa opäť strieľalo, nikto neutrpel zranenia
- Zomrel Milan Knížák, výrazná osobnosť českého umenia a bývalý riaditeľ Národnej galérie
- Obeťou útoku na berlínskom festivale Pride bola poľská občianka
- Top foto dňa (27. júl 2026): Bilboard Trumpa, lesný požiar, prezident SR v Číne a dievča na hojdačke
- Hrôza v britskom pohrebnom ústave. Telá sa rozkladali, rodiny dostávali popol cudzích ľudí
Slovensko posudzuje na zabezpečenie systémov protivzdušnej obrany už len dve ponuky, oznámil Kaliňák (video+foto)
Webnoviny 24. júl 2024 528
24.7.2024 (SITA.sk) - V rámci obstarávania na zabezpečenie systémov protivzdušnej obrany Slovensko posudzuje už len dve ponuky z Izraela.
Novinárom to v stredu povedal minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD). Ako ďalej uviedol, ide o ponuky firiem Rafael a Izraelský vzdušný priemysel (Israel aircraft industries, pozn. SITA).
Zobraziť fotogalériu k článku:
Pellegriniho návšteva na Ministerstve obrany SR (fotografie)
„Už len zvažujeme výhodnosť a efektívnosť obidvoch systémov," uviedol minister. Doplnil, že finálny výsledok by mohol byť známy do konca leta. „Sme vo finálnej fáze rokovania o cenách," dodal Kaliňák.
Viac k témam: Minister obrany SR, ponuky, Protivzdušná obrana
Zdroj: SITA.sk - Slovensko posudzuje na zabezpečenie systémov protivzdušnej obrany už len dve ponuky, oznámil Kaliňák (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Lesný požiar v Škótsku si vyžiadal evakuácie. Situácia zostáva kritická
Lesné požiare pustošia Francúzsko aj Španielsko, evakuovali už viac než 250-tisíc ľudí – FOTO
Pride v Berlíne poznačila krvavá tragédia, útok si vyžiadal jednu obeť a desiatky zasiahnutých – FOTO