Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Slovensko podľa Pellegriniho o peniaze z eurofondov nepríde, predstaví nové pravidlá
BRATISLAVA 10. septembra (WebNoviny.sk) - Slovensko o peniaze z eurofondov nepríde. Povedal to v diskusnej relácií RTVS O päť minút 12 podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini (Smer-SD) v súvislosti s kauzou na ministerstve školstva, pre ktorú musel odstúpiť šéf rezortu Peter Plavčan (SNS).
Ako uviedol, pripravuje zmeny v prideľovaní eurofondov, na ktorých spolupracuje aj s Nadáciou Zastavme korupciu.
Návrh má byť v najbližších dňoch
Návrh chce Pellegrini predstaviť v najbližších dňoch. Zmeny majú priniesť stransparentnenie informácií o prideľovaní eurofondov, ako aj nové pravidlá pre hodnotiteľov projektov.
Odporúčame:
SNS má päť kandidátov na nového ministra školstva. Danko prezradil, čo od nástupcu Plavčana očakáva
Poslankyňa Veronika Remišová z OĽaNO nové opatrenia vlády pri prideľovaní eurofondov víta. "Eurofondy čerpáme viac ako desať rokov. Opatrenia, ktoré sa zavádzajú, tu mali fungovať už veľmi dávno," povedala. Remišová navrhuje aj to, aby sa zverejňoval popis projektu.
Kauzu treba vyriešiť do hĺbky
Poslanec NR SR za koaličnú SNS Štefan Zelník si myslí, že kauzu s eurofondmi je potrebné vyriešiť do hĺbky a nehádzať všetku vinu na plecia ministra. Veronika Remišová z OĽaNO povedala, že nám "kolabuje" školstvo. "My by sme radi diskutovali o rozumných nápadoch," povedala s tým, že vláda prichádza s nesystémovými opatreniami. Očakáva, že systémové riešenia prinesie nový šéf rezortu školstva.
Poslanci hovorili aj o požiadavke SNS, ktorú chce zahrnúť do dodatku ku koaličnej zmluve. Podľa opozičného poslanca NR SR za SaS Ľubomíra Galka je návrh SNS na 13. a 14. plat "nezmysel". Podľa neho treba znížiť dane a odvody všetkým, nielen skupine občanov, "ktorých si vláda kupuje" a ostatní na to doplácajú. Podľa poslanca NR SR z SNS Štefana Zelníka je 13. a 14. plat bežný vo vyspelých krajinách. "Len kopírujeme, čo je zabehnuté v iných krajinách," uviedol.
Viac k témam: eurofondy, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Peter Pellegrini, SNS Slovenská národná strana, Štefan Zelník, Veronika Remišová
Zdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Slovensko podľa Pellegriniho o peniaze z eurofondov nepríde, predstaví nové pravidlá © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ Sobota, 11:41 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera