Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Slovensko odmietlo 105 miliónov dolárov z USA na modernizáciu letísk
Webnoviny 11. marec 2019 657
BRATISLAVA 11. marca (WebNoviny.sk) - Ministerstvo obrany SR ukončilo rokovania o americkej investícii do slovenskej armády. Rezort odmietnutie 105 miliónov dolárov odôvodňuje aj tým, že ponuka USA nereflektuje na požiadavky slovenských ozbrojených síl.
Informáciu na svojom oficiálnom konte na sociálnej sieti Facebook prinieslo spravodajstvo RTVS. Rezort obrany podľa RTVS argumentuje tým, že "ponuka Spojených štátov amerických zasahuje do majetkových práv a suverenity Slovenskej republiky".
Viac k témam: minister obrany SR, Ministerstvo obrany SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko odmietlo 105 miliónov dolárov z USA na modernizáciu letísk © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ďalšia desiatka miest s ihriskom Žihadielkom je známaNasledujúci článok
Foto: Enriko sa vyhýbal trestu, po naháňačke skončil v base
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Situácia ohľadom konkurencieschopnosti hospodárstva, vysokých cien energií a energetickej bezpečnosti zostáva podľa Eštoka kritická