Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Slovenská akadémia vied považuje plagiátorstvo za odsúdeniahodné konanie
Webnoviny 21. november 2018 765
BRATISLAVA 21. novembra (WebNoviny.sk) - Predsedníctvo Slovenskej akadémie vied (SAV) považuje plagiátorstvo za odsúdeniahodné konanie.
Podľa predsedníctva nezáleží na tom, o aký druh práce ide, či v čase jej vzniku existovali jednoduché softwarové prostriedky na overovanie originality diela, či ich použitie vyžadoval zákon alebo iné predpisy, respektíve či plagiátorstvo bolo v danom čase bežnou praxou na niektorých pracoviskách alebo nie.
Plagiát bol, je a vždy bude podvodom. Píše sa to v stanovisku Predsedníctva SAV, ktoré agentúre SITA zaslala hovorkyňa akadémie Monika Hucáková.
SAV sa pripojila k stanovisku Rady Učenej spoločnosti Slovenska, ktorá skonštatovala, že plagiátorstvo je použitie výsledkov a myšlienok iných ľudí bez adekvátnej referencie na ich pôvod. Je teda porušením práv pôvodného autora.
Viac k témam: Andrej Danko - rigorózna práca, plagiátorstvo, SAV Slovenská akadémia vied
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská akadémia vied považuje plagiátorstvo za odsúdeniahodné konanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u
Muž po útoku nožom prišiel o oko. Belfast následne zachvátili protiimigračné nepokoje – VIDEO