Nedeľa, 14. december 2025
Mimoriadne správy
- Desiatky tisíc Maďarov protestovali v Budapešti, žiadali odstúpenie Orbána pre prípady zneužívania detí – FOTO
- Ukrajina obvinila Rusko z útoku dronom na tureckú nákladnú loď prevážajúcu slnečnicový olej
- Lukašenko prepustil viac ako 100 politických väzňov vrátane nositeľa Nobelovej ceny Alesa Biaľackého
- Dvaja ľudia v Saratove zahynuli pri ukrajinskom útoku dronmi, Rusi odpovedali Kinžalmi
- Nemecko pošle skupinu vojakov do Poľska, obavy z ruských hrozieb narastajú
Slovak Investment Holding poskytne úver 4 milióny eur skupine ESCO Slovensko, podporené investície budú smerovať k energetickej úspore podnikov
10.1.2023 (Webnoviny.sk) - Slovak Investment Holding (SIH) a skupina ESCO Slovensko podpísali úverovú zmluvu vo výške 4 milióny eur. Vytvorí sa tak priestor pre projekty zamerané na zvýšenie energetickej efektívnosti podnikov pri znížení produkcie skleníkových plynov.
Trh produktov a služieb v oblasti energetickej efektívnosti na Slovensku prechádza dôležitým vývojom. Vplýva naň rastúci dôraz domácich a európskych politík na environmentálnu udržateľnosť, ako aj regulačné zmeny v oblasti energetickej efektívnosti na Slovensku a obzvlášť v segmente garantovaných energetických služieb (GES). Slovak Investment Holding považuje rozvoj trhu s energetickými službami za jednu z kľúčových oblastí potrebných na dosiahnutie klimatických cieľov v rámci Slovenska.
Napĺňanie cieľov energetickej úspory a efektívnosti podporí aj podpísaná úverová zmluva medzi SIH a skupinou ESCO Slovensko, dominantným poskytovateľom GES služieb. Poskytnuté úverové prostriedky sú viazané na dlhodobé investície podnikov do energetickej efektívnosti, čo reflektuje tiež nastavená splatnosť úveru.
Za SIH zmluvu podpísali Peter Fröhlich, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva, a Miloš Ješko, finančný riaditeľ a člen predstavenstva. ESCO Slovensko zastúpili Naďa Hartmann, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva, a Juraj Mihaľ, finančný riaditeľ a člen predstavenstva.
ESCO Slovensko
ESCO Slovensko sa špecializuje na ekonomické a ekologické energetické riešenia pre administratívne, komerčné a obytné areály, priemyselné komplexy, ako aj na riešenia pre obce a mestá. Skupinu tvorí viacero špecializovaných a úzko spolupracujúcich spoločností, vďaka čomu ESCO Slovensko ponúka svojim klientom komplexné riešenia, od konzultácií a špecifikácii reálnych potrieb klienta, cez návrh a realizáciu vhodných opatrení, až po následnú správu a servis zariadení. Ponuka skupiny zahŕňa aj oblasť financovania realizovaných projektov a to spôsobom, ktorý minimalizuje riziko objednávateľa formou splácania projektu z dosiahnutých energetických úspor.
https://www.escoslovensko.sk/
Slovak Investment Holding
SIH je akciová spoločnosť v 100-percentnom vlastníctve štátu. Jej hlavným poslaním je podpora strategických verejných i súkromných investícií na Slovensku v oblasti infraštruktúry, energetickej efektívnosti, odpadového hospodárstva, kultúrneho a kreatívneho priemyslu, sociálnej ekonomiky a malých a stredných podnikov. Finančné prostriedky na realizáciu investícií čerpá z Európskych štrukturálnych a investičných fondov. SIH financuje projekty výlučne návratnou formou, tzn. pomocou finančných nástrojov a nie grantovým spôsobom.
https://www.sih.sk/
Informačný servis
Viac k témam: energetická úspora podnikov, PR
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovak Investment Holding poskytne úver 4 milióny eur skupine ESCO Slovensko, podporené investície budú smerovať k energetickej úspore podnikov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
5 tipov na zlepšenie výkonu servera prostredníctvom monitorovania
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí
Atómové návyky: Workbook. Praktický návod, ktorý mení život po malých krokoch