Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Slováci zatiaľ nežiadali o povolenie bojovať za Ukrajinu, podľa Čaputovej ide o veľmi zdĺhavý proces
6.3.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová zatiaľ neeviduje žiadosti Slovákov o povolenie bojovať na strane Ukrajiny. Povedala to v diskusnej relácii Na telo televízie Markíza.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
„My máme veľmi zdĺhavý proces. Deväťdesiat dní vopred musíte požiadať prezidenta prostredníctvom troch ministerstiev, ktoré sa k danej veci vyjadrujú," povedala Čaputová. Zároveň uviedla, že keby sa parlament rozhodol zmeniť právnu úpravu v súvislosti so službou v cudzom vojsku, ona by nebola prekážkou pri posudzovaní individuálnych žiadostí.
Slováci, ktorí sú momentálne na Ukrajine, nemôžu podľa hlavy štátu pre daný stav brániť svoje rodiny. „Alebo naopak, Ukrajinci, ktorí nadobudli slovenské občianstvo a chceli by ísť pomôcť domov," skonštatovala prezidentka. Dodala, že takéto prípady treba „veľmi individuálne zvažovať“.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci zatiaľ nežiadali o povolenie bojovať za Ukrajinu, podľa Čaputovej ide o veľmi zdĺhavý proces © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení Utorok, 17:25
Okamurovi pred domom opäť viala ukrajinská vlajka Utorok, 20:16 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk