Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Šipoš: Verejnosť má právo vedieť, kto sú kandidáti na najvyššie posty v štáte a urobiť si o nich obraz
Webnoviny 26. december 2020 577
26.12.2020 (Webnoviny.sk) - Predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš verí, že koalícia pri voľbe špeciálneho prokurátora nájde zhodu. Podľa neho tomu napomôže aj verejné vypočutie kandidátov. Povedal to pre agentúru SITA. Voľba špeciálneho prokurátora sa má uskutočniť na schôdzi parlamentu, ktorej začiatok je naplánovaný na 26. január 2021.
„Sme presvedčení, že verejnosť má právo vedieť, kto sú kandidáti na najvyššie posty v štáte a urobiť si o nich vlastný obraz. Rovnako sme to urobili pri voľbe generálneho prokurátora alebo členov Rady pre vysielanie a retransmisiu. Našimi kritériami je, rovnako ako pri voľbe generálneho prokurátora, odbornosť a morálny profil kandidáta," doplnil Šipoš. Zatiaľ nemá informáciu, že by niekto z poslancov hnutia plánoval navrhnúť kandidáta na špeciálneho prokurátora.
Návrhy kandidátov na špeciálneho prokurátora je možné podávať do 8. januára 2021. Kandidátov môžu navrhovať poslanci Národnej rady SR (NR SR), minister spravodlivosti, Rada prokurátorov SR, verejný ochranca práv, profesijné organizácie právnikov či vedecké inštitúcie pôsobiace v oblasti práva. Uchádzačov čaká verejné vypočutie pred parlamentným výborom.
Viac k témam: Voľba špeciálneho prokurátora
Zdroj: Webnoviny.sk - Šipoš: Verejnosť má právo vedieť, kto sú kandidáti na najvyššie posty v štáte a urobiť si o nich obraz © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile