Pondelok, 10. február 2025

Mimoriadne správy
- Organizáciu Spojených národov znepokojili masové hroby migrantov v Líbyi
- Slovenská delegácia na čele s ministrom obrany Kaliňákom navštívila Stredoeurópsku mnohonárodnú divíziu NATO v Maďarsku
- Expertka OSN pre problém mučenia vyzvala Moskvu na poskytnutie lekárskej pomoci väzneným civilistom na Kryme
- Pri havárii autobusu v Guatemale zomrelo najmenej 51 ľudí
- Moskva na Ukrajine stratila už viac ako 850-tisíc vojakov, 10-tisíc tankov a desaťtisíce kusov ďalšej techniky
Šimečka reaguje na krízu v koalícii: Čím skôr príde politická zmena cez predčasné voľby, tým lepšie

12.1.2025 (SITA.sk) - Čím skôr príde politická zmena pre Slovensko cez predčasné voľby, tým lepšie. Myslí si to predseda opozičného hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka. Ako však uviedol v diskusnej relácii Slovenskej televízie a rozhlasu O 5 minút 12, je to v rukách koalície.
Jeho diskusný oponent, minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) skonštatoval, že Smer-SD je stabilný, ako aj vždy bol. Situáciu si podľa neho potrebujú vyriešiť ich koaliční partneri Slovenská národná strana a Hlas-SD.
Poslanecký klub SNS pred časom opustili traja poslanci na čele s Rudolfom Huliakom, v Hlase je skupina štyroch poslancov okolo Samuela Migaľa, ktorá v poslednom období nepodporila viacero vládnych návrhov.
Koalícia začínala s počtom poslancov 79, v závere roka 2024 niekoľkokrát nastala situácia, že parlament bol neuznášaniaschopný. Na otvorenie schôdze je potrebná nadpolovičná väčšina všetkých poslancov, teda 76.
Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister obrany SR, Predčasné parlamentné voľby, Predseda Progresívneho Slovenska
Zdroj: SITA.sk - Šimečka reaguje na krízu v koalícii: Čím skôr príde politická zmena cez predčasné voľby, tým lepšie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.