Utorok, 10. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Koncoročný ohňostroj s príhovorom primátora sa v Banskej Bystrici uskutoční až na Nový rok. Mestská hromadná doprava bude celý deň premávať zadarmo.
BANSKÁ BYSTRICA 31. decembra (WebNoviny.sk) - V Banskej Bystrici bude oficiálny koncoročný ohňostroj s príhovorom primátora tradične až na Nový rok v popoludňajších hodinách. "Po skúsenostiach a pozitívnych ohlasoch z minulých rokov, keď prišlo na Námestie SNP mnoho Banskobystričanov, najmä rodín s deťmi, bude aj tento rok pripravený kultúrny program," uviedla pre agentúru SITA vedúca oddelenia kultúry mestského úradu Alena Dorotovičová.Mestská hromadná doprava zadarmo
Novoročné stretnutie sa začne o 16:00 vystúpením domácej hudobnej skupiny Slovak Tango. Jeho vyvrcholenie s tradičným ohňostrojom je naplánované na 17:00. Na Nový rok bude mestská hromadná doprava v Banskej Bystrici premávať celý deň zadarmo. Vybrané linky budú počas novoročných osláv kapacitne posilnené.
"Verím, že Banskobystričania túto možnosť využijú a dopravia sa na Námestie SNP pohodlne bez zbytočných dopravných kolízií. Som presvedčený, že tak ako vlani sa nám opäť podarí zaplniť námestie a spoločne si vychutnáme kultúrny program i tradičný ohňostroj," povedal primátor Ján Nosko.
Po ohňostroji budú posilnené autobusy a trolejbusy do mestských častí Radvaň, Podlavice a Fončorda zo zastávok Kapitulská a Národná ulica. Zo Strieborného námestia a Námestia slobody budú posilnené spoje na sídlisko Sásová.
Obrazom: Svet vítal nový rok veľkolepými ohňostrojmi
Obrazom: Bratislava vítala nový rok ohňostrojom nad Dunajom
Prešovčania vstúpili do jubilejného roku, predstavili logo
Na košickej Hlavnej vítalo nový rok niekoľko tisíc ľudí
Novoročný ohňostroj v Trnave bolo viac počuť ako vidieť
O náladu sa postará DJ a tanečníci zo skupiny Outbreak
Ďalšie slávnostné chvíle čakajú obyvateľov i návštevníkov mesta o pár dní neskôr. 6. januára je na programe oficiálne otvorenie Európskeho mesta športu. Otvárací ceremoniál sa uskutoční na Námestí SNP pred štartom Trojkráľového večerného behu.
Banskobystričania sa môžu počas prvého športového podujatia v novom roku tešiť o 16:00 na vystúpenie Katky Knechtovej s kapelou.
Za účasti členov Asociácie európskych miest športu a mnohých inštitúcií sa Banská Bystrica spojí naživo s Košicami, ktoré sa budú v ten istý deň s titulom lúčiť. Následne sa registrovaní účastníci vydajú na 5-kilometrový beh ulicami mesta. O náladu sa postará DJ a tanečníci zo skupiny Outbreak.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Novoročný ohňostroj v Trnave bolo viac počuť ako vidieťNasledujúci článok
Záchranári ratovali postreleného muža aj vyčerpanú lyžiarku
Na filmovom festivale v Bergame predstavia kolekciu krátkych animovaných filmov Viktora Kubala
Koniec bublinkových fólií či polystyrénových výplní. E-shopy budú musieť baliť tovar po novom
Európa vlnou regulácií oslabuje firmy, Klub 500 volá po aktívnej ochrane slovenskej ekonomiky