Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Silný vietor poškodil strechu na základnej škole v Michalovciach, vyhlásili mimoriadnu situáciu
Webnoviny 9. jún 2025 338
9.6.2025 (SITA.sk) - Na základnej škole (ZŠ) T. J. Moussona Michalovce je mimoriadna situácia. Ako na sociálnej sieti informoval primátor mesta Michalovce Miroslav Dufinec, silný vietor v nedeľu (8. júna) poškodil strechu školy, zasiahol bleskozvody, okná aj fasádu. Došlo aj k zatekaniu vody.
Primátor uviedol, že zasadol krízový štáb mesta Michalovce a vyhlásil mimoriadnu situáciu. „Odborné zložky boli ihneď na mieste a prijali opatrenia na zaistenie bezpečnosti," napísal Dufinec.
Primátor tiež priblížil podmienky vyučovania od utorka 10. júna, o ktorých rozhodol krízový štáb. Prvý až štvrtý ročník sa bude učiť prezenčne, v budove školy. Tá bude otvorená od 6:30 a vstúpiť do nej bude možné cez predný vchod č. 4. „Parkovanie je možné na Ul. T.J. Moussona alebo na hornom parkovisku pod Hrádkom," doplnil Dufinec. Vyučovať sa bude podľa rozvrhu, školský klub detí (ŠKD) bude popoludní v obmedzenom režime. Obed bude pripravený.
Žiaci piateho až deviateho ročníka sa budú učiť dištančne, podľa rozvrhu hodín. „Pokyny k dištančnému vzdelávaniu poskytujú vyučujúci cez EduPage," uviedol primátor a rodičom odporučil sledovať kvôli aktuálnym informáciám oficiálnu stránku školy.
„Veľké poďakovanie patrí vedeniu školy, zamestnancom školy, zamestnancom Mestského úradu Michalovce, Hasičskému a záchrannému zboru v Michalovciach a všetkým, ktorí vynaložili maximálne úsilie na to, aby mohla byť výučba čo najskôr obnovená. Vážime si ich nasadenie aj ochotu hľadať riešenia v mimoriadne náročných podmienkach," dodal Dufinec.
Viac k témam: Mimoriadna situácia, Počasie, Silný vietor
Zdroj: SITA.sk - Silný vietor poškodil strechu na základnej škole v Michalovciach, vyhlásili mimoriadnu situáciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Centrum Popradu sa zmení na malé Taliansko, ožije gastronómiou i hudbou
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete