Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Šikuta považuje trestné oznámenie na sudcov Najvyššieho súdu SR za neprimeraný tlak
11.1.2022 (Webnoviny.sk) - Trestné oznámenia na sudcov Najvyššieho súdu SR Pavla Farkaša a Martinu Zeleňákovú považuje šéf súdu Ján Šikuta za neprimeraný tlak. Vyplýva to z jeho stanoviska v reakcii na krok obhajcov stíhaného podnikateľa Norberta B., ktorí trestné oznámenie podali pre väzobné stíhanie ich klienta.
Odvolali sa pritom na rozhodnutie Ústavného súdu SR (ÚS SR), podľa ktorého je väzba obvineného nazákonná. Keď mal po doručení rozhodnutia ÚS SR najvyšší súd opätovne rozhodovať o jeho väzbe, sudcovia Farkaš a Zeleňáková sa namietli, čím podľa obhajcov celý proces zdržali a zabránili prepusteniu Norberta B.
„S oboma sudcami senátu 4T som sa dnes (11. januára pozn. redakcie) stretol a zhodli sme sa, že vzhľadom na fakt, že ako sudcovia nepodliehame a podliehať nemôžeme akémukoľvek verejnému, a teda ani politickému tlaku, na tomto princípe zotrvávame," povedal Šikuta.
Zároveň dodal, že z nálezu ÚS SR nevyplýva pokyn pre Najvyšší súd SR príkazom prepustiť sťažovateľa z väzby. Úlohou NS SR je podľa neho vysporiadať sa s konzekvenciami vyplývajúcimi z tohto nálezu v rámci rozhodovania či už Špecializovaného trestného súdu, alebo NS SR ako sťažnostného súdu, rozhodujúceho o sťažovateľovej väzbe po podaní obžaloby.
Viac k témam: Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Šikuta považuje trestné oznámenie na sudcov Najvyššieho súdu SR za neprimeraný tlak © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ Sobota, 11:41
Nehodu autobusu v Turecku neprežilo sedem ľudí Sobota, 14:24 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Scholtz končí ako dočasný šéf policajnej inšpekcie, úrad naďalej povedie Miko
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera