Štvrtok, 23. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Rusko je Kočnerovým dlžníkom, Markíza nemusí vyplatiť zmenku za osem miliónov eur
Webnoviny 1. júl 2021 516
1.7.2021 (Webnoviny.sk) - Markíza Slovakia nemusí vyplatiť zmenku v hodnote osem miliónov eur spoločnosti Mariana Kočnera Správa a inkaso zmeniek. Rozhodol o tom vo štvrtok Krajský súd v Bratislave, keď vyhovel odvolaniu Markízy ako žalovaného v druhom rade a zamietol žalobu Kočnerovej spoločnosti.
Rozhodnutie sa netýka bývalého riaditeľa TV Markíza Pavla Ruska, ktorý sa proti verdiktu z roku 2018 neodvolal. Povinnosť vyplatiť financie Marianovi Kočnerovi je tak v jeho prípade právoplatná. Zároveň je žalobca Markíze povinný vyplatiť trovy konania vo výške 100 percent.
V súčasnosti už bývalá a zároveň stíhaná sudkyňa Okresného súdu Bratislava V Zuzana Maruniaková ešte v apríli 2018 rozhodla, že Pavol Rusko a spoločnosť Markíza Slovakia majú vyplatiť spoločnosti Správa a inkaso zmeniek podnikateľa Mariána Kočnera "spolu a nerozdielne" sumu 8 298 479 eur.
Taktiež mali uhradiť úrok vo výške šesť percent odo dňa splatnosti zmenky, ktorej vyplatenie si Kočner na súde žalobou vymáhal, teda od 12. júna 2015 až do zaplatenia sumy. Markíza sa proti verdiktu odvolala. Rusko a Kočner boli v súvislosti so zmenkami právoplatne odsúdení za ich falšovanie v trestnom konaní na tresty 19 rokov väzenia.
Viac k témam: Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko je Kočnerovým dlžníkom, Markíza nemusí vyplatiť zmenku za osem miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Situácia ohľadom konkurencieschopnosti hospodárstva, vysokých cien energií a energetickej bezpečnosti zostáva podľa Eštoka kritická