Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trumpova popularita klesla na historické minimum, demokrati majú šancu ovládnuť Kongres
- Top foto dňa (8. jún 2026): Zastávky Južné mesto, kauza Očistec, ruský útok v Odese a zemetrasenie
- Indické vrtuľníky evakuovali pri pobreží Ománu 24 námorníkov z horiaceho tankera
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
Rozhodovanie o poskytnutí stimulov na vedu sa zrejme sprísni, Dankova SNS chce zmeniť zákon
Webnoviny 19. marec 2019 705
BRATISLAVA 19. marca (WebNoviny.sk) - V rámci správneho konania pri rozhodovaní o poskytnutí stimulov pre výskum a vývoj by malo mať ministerstvo školstva oprávnenie aj povinnosť skúmať zápis žiadateľa do registra partnerov verejného sektora.
Navrhujú to poslanci Národnej rady Slovenskej republiky za Slovenskú národnú stranu Eva Smolíková, Tibor Bernaťák, Jaroslav Paška a Anton Hrnko, ktorí prekladajú na najbližšiu schôdzu novelu zákona o stimuloch. 43. schôdza NR SR sa začne 26. marca.
Po prijatí tejto úpravy bude ministerstvo už pred vydaním rozhodnutia o poskytnutí stimulov skúmať, či je žiadateľ v registri zapísaný. Bez zápisu do registra mu ministerstvo žiadosť zamietne. Účinnosť novely sa navrhuje od 1. júna.
Viac k témam: dotácie, SNS Slovenská národná strana, stimuly
Zdroj: Webnoviny.sk - Rozhodovanie o poskytnutí stimulov na vedu sa zrejme sprísni, Dankova SNS chce zmeniť zákon © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V Kauflande opäť nadpriemerne porastú mzdy
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO
Chýbajúci zub vyriešia pevné mostíky na zuby