Utorok, 28. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
Remišová obvinenie voči Kovaříkovi rešpektuje, ale policajný prezident má právo brániť sa
Webnoviny 27. august 2021 541
27.8.2021 (Webnoviny.sk) - Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová rešpektuje obvinenie policajného prezidenta Petra Kovaříka zo strany Krajskej prokuratúry v Bratislave. Zároveň rešpektuje aj prezumpciu neviny a právo policajného prezidenta sa voči obvineniu brániť. Uviedla to v stanovisku, ktoré zaslalo tlačové oddelenie Za ľudí.
„Chcem veriť, že zo strany prokuratúry ide o nestranné a dôsledné konanie, osobitne po zvláštnych postupoch policajnej inšpekcie zameraných proti činnosti vyšetrovateľov najväčších korupčných káuz minulej politickej garnitúry. Od generálnej prokuratúry a jej podriadených prokurátorov verejnosť právom očakávala systémové zmeny a boj proti zločinu bez výnimiek," uviedla Remišová.
Disciplinárne stíhania elitných špeciálnych prokurátorov, ale aj postupy proti vyšetrovateľom najväčších korupčných káuz, preto podľa jej slov vyvolávajú v občanoch mnohé pochybnosti.
Krajská prokuratúra Bratislava vzniesla 26. augusta obvinenie voči prezidentovi Policajného zboru Petrovi Kovaříkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Policajný prezident mal podľa prokuratúry zmariť prebiehajúci zásah zadržania, ako aj vykonanie nasledovných trestno-procesných úkonov s obvinenými Matejom Zemanom a Petrom Petrovom.
Viac k témam: obhajoba, obvinenie, rešpektovanie práv
Zdroj: Webnoviny.sk - Remišová obvinenie voči Kovaříkovi rešpektuje, ale policajný prezident má právo brániť sa © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Pri Skalici sa zrútilo malé lietadlo, zahynuli traja ľudia (foto)Nasledujúci článok
Patria a CSM podpísali memorandum o porozumení
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Na pracovnom trhu pribúda cudzincov, ich integrácia však zaostáva a úskalia má aj nábor pracovníkov
Rytmus ide do temnoty, uzatvára seriál Bandita a vydáva soundtrackové EP Čerto – VIDEO, FOTO