Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Remišová: Hlas dosadzuje do štátnych funkcií ľudí, ktorých kvalifikáciou je stranícka knižka alebo sponzorský dar
2.5.2024 (SITA.sk) - Strana Hlas-SD dosadzuje do vysokých štátnych funkcií ľudí, ktorých jedinou kvalifikáciou je stranícka knižka alebo sponzorský dar na kampaň. Pre agentúru SITA to uviedla Veronika Remišová (Za ľudí), poslankyňa NR SR.
„Je to absolútna rezignácia na profesionalitu v štátnej správe. My budeme podávať aj podnet na generálnu prokuratúru, aby sa pozreli na to, či takéto praktiky nie sú korupčné. Pretože, ak si dokážete za sponzorsky dar kúpiť flek v štátnej správe, tak to je obrovský problém,“ uviedla Remišová.
Dodala, že vo vedúcich pozíciách nemajú byť ľudia, ktorých jedinou kvalifikáciou je príspevok na kampaň Hlasu.
„O profesionalite bývalej pani ministerky Remišovej vieme svoje, pretože ona krátko po nástupe do svojej funkcie dala z vládnej siete odstrániť bezpečnostné zariadenie. Touto svojou profesionalitou ohrozila fungovanie celého štátu. To je za mňa všetko, čo som k tomu mohol povedať,“ uviedol v reakcii pre SITA Samuel Migaľ (Hlas-SD), poslanec NR SR.
Viac k témam: Štátna správa
Zdroj: SITA.sk - Remišová: Hlas dosadzuje do štátnych funkcií ľudí, ktorých kvalifikáciou je stranícka knižka alebo sponzorský dar © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Na filmovom festivale v Bergame predstavia kolekciu krátkych animovaných filmov Viktora Kubala
Koniec bublinkových fólií či polystyrénových výplní. E-shopy budú musieť baliť tovar po novom
Európa vlnou regulácií oslabuje firmy, Klub 500 volá po aktívnej ochrane slovenskej ekonomiky