Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Putin vedie vopred prehraný boj. Je to najpodlejší zradca, ktorý si uzurpuje moc sfalšovanými voľbami
24.2.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimír Putin vedie na Ukrajine vopred prehratý boj, pretože ním spôsobené utrpenie, bolesť a poníženie sa mu vrátia tak, ako sa uzurpátorom a imperialistickým fanatikom v dejinách vrátili vždy. Konštatujú to v spoločnom vyhlásení viacerí spisovatelia, novinári alebo osobnosti z takzvanej tvorivej sféry.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Aktuálna situácia na Ukrajine (fotografie)
Putin je zradca
Podľa nich nie je možné voči zločinu a neprávosti, akú predstavuje ruská invázia na Ukrajinu, zostať ľahostajní a mlčať.
„Dnes už vieme, že Putinovi ide o bezohľadné presadzovanie šovinistických záujmov, o moc za každú cenu a udržanie kleptokracie aj za cenu nevinných obetí," konštatujú signatári.
Zároveň ruského prezidenta označili za najpodlejšieho zradcu ruskej veci, veľkosti a slobody ruského národa, ktorý je vo funkcii iba na základe sfalšovaných volieb.
Propaganda rozdeľuje ľudí
Signatári tiež pripomínajú, že s Ukrajinou Slovensko stáročia spája veľmi blízka kultúra a jazyk. „Dnes sme si bližší ako kedykoľvek predtým," uvádzajú s tým, že nemôžu pripustiť, aby klamstvá a propaganda ľudí rozdeľovali, popierali historickú pravdu a prekrúcali fakty.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Pod výzvu sa podpísali spisovatelia Michal Hvorecký a Silvester Lavrík ako autori a tiež napríklad sociológ Michal Vašečka, bývalý politik František Mikloško, právnik Peter Kresák, novinár Martin M. Šimečka, teológ Miroslav Kocúr, hudobník Michal Kaščák alebo vydavateľ László Szigeti.
Viac k témam: Imperializmus, rusko-ukrajinský konflikt, Špión a zradca, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin vedie vopred prehraný boj. Je to najpodlejší zradca, ktorý si uzurpuje moc sfalšovanými voľbami © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
Okamurovi pred domom opäť viala ukrajinská vlajka
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia