Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Prieskum ukázal, koľko ľudí by sa dalo zaočkovať proti COVID-19. Najväčší záujem majú voliči jednej strany
Webnoviny 14. február 2021 580
14.2.2021 (Webnoviny.sk) - Proti koronavírusu by sa určite dalo zaočkovať 39,6 percenta Slovákov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zverejnila TV Markíza v diskusnej relácii Na telo.
Ďalších 38,5 percenta opýtaných podľa prieskumu nie je proti očkovaniu, ale momentálne váha. Naopak, určite by sa nedalo zaočkovať 18,9 percenta respondentov.
Zvyšné tri percentá opýtaných nevedeli na otázku, či by sa dali zaočkovať, odpovedať. Prieskum agentúra Focus robila v dňoch 12. až 19. januára na vzorke 1 005 respondentov.
Viac o téme: Koronavírus
Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Pokiaľ ide o vybrané politické strany, určite zaočkovať by sa dalo 63,3 percenta voličov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), 60,6 percenta voličov strany Sloboda a Solidarita (SaS) a 40,4 percenta voličov opozičnej strany Hlas - sociálna demokracia.
Naopak, odmietajú to štyri percentá voličov OĽaNO a 4,6 percenta voličov SaS. V prípade opozičného Hlasu-SD odmieta očkovanie 12,8 percenta respondentov. Tvrdenie: "Nie som proti očkovaniu, ale momentálne váham" podporilo 44,1 percenta voličov Hlasu-SD, 34,8 percenta voličov SaS a 32,6 percenta voličov OĽaNO.
Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Pandémia, prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk - Prieskum ukázal, koľko ľudí by sa dalo zaočkovať proti COVID-19. Najväčší záujem majú voliči jednej strany © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Kubánsky disident Luis Manuel Otero Alcántara odišiel po odpykaní si trestu do exilu v USA