Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
5.5.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová má v momentálnej situácii vo svojich krokoch jasno. Verejne ich však bude komunikovať až po tom, ako o nich bude hovoriť s povereným premiérom Eduardom Hegerom (Demokrati) a predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina), a to čo najskôr po návrate z Londýna.
Prezidentka svoje stanovisko poskytla priamo z Londýna, kde sa vyjadrila pre prítomné médiá. Ako potvrdila, vo štvrtok 4. mája jej doručil žiadosť o odobratie poverenia minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan. Neformálnou cestou jej dnes tento istý prejav vôle doručil aj minister zahraničných vecí Rastislav Káčer.
Prezidentka sa momentálne nachádza v Londýne, kde sa koná korunovácia Karola III. „Je to výnimočná udalosť, uskutočňuje sa po sedemdesiatich rokoch. Je to veľká udalosť diplomatického a protokolárneho významu, pretože sa tu stretnú štátnici, hlavy štátov a monarchovia z takmer všetkých krajín celého sveta," uviedla Čaputová.
Viac k témam: Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Minister životného prostredia SR, Politická kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk - Prezidentka Čaputová má jasno, ako vyriešiť politickú krízu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk