Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Prezident Pellegrini má informácie, že štvorica rebelujúcich poslancov Hlasu žiada vysoké funkcie v štáte
Webnoviny 23. január 2025 428
23.1.2025 (SITA.sk) - Prezident Peter Pellegrini má informácie, že štvorica rebelujúcich poslancov Hlasu okolo Samuela Migaľa žiada vysoké funkcie v štáte. Zároveň ich vyzval k tomu, aby sa vo svojich vyjadreniach prestali zaštiťovať jeho menom.
Mocenské pozície
„Z úvodu aktivít pána Migaľa a spol. som mal naozaj pocit, že im ide o nejaké hodnotové diskusie, čo by mohlo byť možno mne aj niektorým iným ľuďom sympatické, že chcú možno nejako viac hodnotovo korigovať rozhodnutia vlády a ide im o podstatu veci. Častokrát som vnímal, že sa v tomto hodnotovom súboji odvolávali na mňa, zakrývali sa mojím menom, hovorili o tom, že nesú môj odkaz,“ povedal prezident.
Podľa posledných informácií, ktoré dostal, však títo poslanci podmieňujú svoju lojalitu vláde ziskom významných mocenských pozícií. Ich požiadavky pritom majú byť ešte násobne vyššie ako požiadavky odídenca z poslaneckého klubu SNS Rudolfa Huliaka, čo prezident podľa svojich slov musí ľudsky odmietnuť.
Odklon od odkazu strany
Zdôraznil, že stranu Hlas zakladal s myšlienkou, že prvoradý je záujem Slovenskej republiky, druhý je záujem strany a až tretie sú osobné ambície ľudí v strane. Títo poslanci sa však podľa neho svojimi požiadavkami úplne odklonili od tohto odkazu.
„Ja som nezakladal Hlas preto, aby sa nejakí štyria odídenci snažili zneužiť, že dostali odo mňa šancu a dostali sa do parlamentu a teraz požadujú účasť na moci formou vysokých funkcií. To je niečo neprijateľné,“ uzavrel.
Komunikácia s Hlasom
Ako na sociálnej sieti napísal Samuel Migaľ, momentálne, po niekoľkých mesiacoch, prebieha intenzívna komunikácia s vedením strany Hlas.
„S predsedníctvom strany Hlas sme sa dohodli, že nebudeme komunikovať obsah stretnutí, pokiaľ nedôjdeme k záveru, či už pozitívnemu, alebo negatívnemu. Prosím rešpektujte túto našu požiadavku,“ dodal poslanec Hlasu na záver.
Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), slovenský prezident
Zdroj: SITA.sk - Prezident Pellegrini má informácie, že štvorica rebelujúcich poslancov Hlasu žiada vysoké funkcie v štáte © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u
Magyar to myslí vážne s odblokovaním eurofondov. Chystá protikorupčný balík zákonov