Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Prezident Kiska by mal podľa Pellegriniho prestať poškodzovať a ničiť dobré meno Slovenska
BRATISLAVA 6. mája (WebNoviny.sk) - Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vyzval prezidenta SR Andreja Kisku, aby prestal poškodzovať Slovenskú republiku a ničiť jej dobré meno. Reagoval tak na rozhovor prezidenta pre nemecký denník Die Welt.
Mafiánsky štát
Kiska v rozhovore povedal, že hoci sme riadnym členským štátom EÚ, ak sa pozrieme na špinavé prepojenia medzi organizovaným zločinom a politikmi na Slovensku, môže to skutočne vyzerať tak, že naša krajina je mafiánsky štát.
„Vyjadrenia prezidenta SR pre denník Die Welt sú smutným príkladom toho, keď prezident rezignuje na záujem o dôstojnú reprezentáciu krajiny, a naopak uprednostní svoj vlastný politický projekt spojený so založením novej strany," uviedol premiér na pondelkovom brífingu a dodal, že v čase, keď sa Slovensko teší dobrému zahranično-politickému renomé, Kiska pokračuje vo svojej rétorike o štáte, v ktorom vládne mafia.
Najhoršie obrazy
Kiska podľa Pellegriniho systematicky vykresľuje svoju vlastnú krajinu v tých najhorších obrazoch. „Skutočnosť, že pán prezident nikdy nebol prijatý na najvyššej úrovni a nikdy nerokoval s veľkými ekonomickými hráčmi, svedčí o tom, že pán prezident nepochopil úlohu, ktorá mu z jeho funkcie vyplýva, a tou je dôstojná reprezentácia našej krajiny a upevňovanie jej dobrého mena pred zahraničnými partnermi," dodal premiér.
Premiér sa pýta prezidenta, či má aj on chodiť po Európe a po svete a rozprávať o tom, že "pán prezident našej krajiny má problémy s pozemkami, ktoré získal nelegálne aj na základe rozhodnutia súdu, že firmy pána prezidenta sú vyšetrované z daňových podvodov a pokusu o odpočet DPH? Mám ja takto chodiť po svete? Mám ja toto rozprávať o Slovenskej republike? Nikdy sa k takému neznížim," uzavrel.
Viac k témam: premiér Slovenskej republiky, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Kiska by mal podľa Pellegriniho prestať poškodzovať a ničiť dobré meno Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Pitva potvrdila pohlavie dvoch kostier, ktoré našli na stavbe mosta na ceste I/18Nasledujúci článok
Deti na východnej Ukrajine pomoc stále potrebujú
Na filmovom festivale v Bergame predstavia kolekciu krátkych animovaných filmov Viktora Kubala
Európa vlnou regulácií oslabuje firmy, Klub 500 volá po aktívnej ochrane slovenskej ekonomiky
Koniec bublinkových fólií či polystyrénových výplní. E-shopy budú musieť baliť tovar po novom