Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Predčasné voľby 4. septembra nebudú, Pellegriniho Hlas-SD s návrhom v parlamente neuspel
Webnoviny 5. február 2021 554
5.2.2021 (Webnoviny.sk) - Parlament v piatok neposunul do druhého čítania návrh ústavného zákona o skrátení volebného obdobia Národnej rady SR (NR SR).
Viac o téme: Koronavírus
Podľa predkladateľov, nezaradených poslancov okolo expremiéra a predsedu mimoparlamentnej strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Petra Pellegriniho, vládna koalícia, vláda a jej predseda pri druhej vlne pandémie koronavírusu absolútne zlyhali.
Výsledkom ich amatérskeho pôsobenia je absolútny chaos v opatreniach, ktoré sa účelovo menia zo dňa na deň či z hodiny na hodinu. Nezaradení poslanci navrhovali, aby sa predčasné parlamentné voľby konali 4. septembra 2021.
Predkladatelia v dôvodovej správe okrem iného tvrdili, že za súčasný stav, keď na Slovensku kolabujú nemocnice a denne umierajú stovky ľudí, je politicky zodpovedná vláda. Dodali, že v zdravotníckej stránke boja s koronavírusom vláda definitívne zlyhala.
Viac k témam: predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Predčasné voľby 4. septembra nebudú, Pellegriniho Hlas-SD s návrhom v parlamente neuspel © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru