Streda, 10. december 2025
Mimoriadne správy

Post vicepremiéra bude mať aj SNS, dohodli sa Fico s Dankom

 Webnoviny  15. október 2017  190  
Post vicepremiéra bude mať aj SNS, dohodli sa Fico s Dankom

BRATISLAVA 15. októbra (WebNoviny.sk) – Novou podpredsedníčkou vlády by sa mala stať ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná. Podľa informácií agentúry SITA sa na tom dohodli premiér Robert Fico a predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Matečná je nominantkou SNS, ale nie je členka strany.

Odporúčame:
Aktualizované: Danko nechce v parlamente holohlavých ľudí napichaných steroidmi, ktorí neurobia ani kotrmelec

S požiadavkou na post vicepremiéra pre niektorého z ministrov nominovaných SNS prišli národniari začiatkom septembra v čase koaličnej krízy. Vo vláde majú troch ministrov, rovnako ako Most-Híd, ale podpredsedu vlády nemajú.

V súčasnosti má Ficov kabinet troch podpredsedov. Smer má dvoch, a to Petra Pellegriniho a Roberta Kaliňáka, ktorý je zároveň minister vnútra, Most-Híd má jedného - ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú. Matečná by sa mala stať štvrtou vicepremiérkou. Poveriť ju vykonávaním funkcie podpredsedu vlády by ju mal na návrh premiéra prezident SR Andrej Kiska.



Viac k témam: Andrej Danko, Gabriela Matečná, Robert Fico, SNS Slovenská národná strana, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Post vicepremiéra bude mať aj SNS, dohodli sa Fico s Dankom © SITA Všetky práva vyhradené.

Hodnotenie článku

Značky

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.