Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Poslanec Čekovský neuspel so svojou novelou zákona o RTVS, nepodržali ho ani koaliční poslanci
17.3.2021 (Webnoviny.sk) - Koaličného poslanca Kristiána Čekovského (OĽaNO) mrzí, že novela zákona o Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS) neprešla do druhého čítania napriek tomu, že bola schválená koaličnou radou. Povedal to pre agentúru SITA.
Cieľom ním predloženého návrhu bolo do zákona o RTVS zaviesť etickú komisiu ako nový nezávislý orgán, ktorý dohliada na dodržiavanie etických a právnych noriem novinárskej práce v RTVS.
Parlament novelu neposunul do druhého čítania, za hlasovalo 62 poslancov. Proti bolo 59 členov zákonodarného zboru, medzi nimi aj poslanci hnutia Sme rodina.
„Mrzí ma, že nielen opoziční, ale ani niektorí koaliční poslanci nepodporili väčšiu nezávislosť a ochranu novinárov v RTVS. Stalo sa tak napriek tomu, že návrh riadne prešiel koaličnou radou a vo včerajšej rozprave k nemu nemal nik okrem Smeru žiadne pripomienky,” dodal Čekovský.
Hlavným cieľom návrhu bolo chrániť slobodu prejavu redaktorov a ďalších zamestnancov pred vonkajšími i vnútornými tlakmi, vytvárať im optimálne pracovné podmienky potrebné pre nezávislú žurnalistiku a tvorbu programov, a tiež posilniť dôveru verejnosti v zodpovedný prístup RTVS k otázkam dodržiavania profesijnej etiky.
Viac k témam: zákon o RTVS
Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanec Čekovský neuspel so svojou novelou zákona o RTVS, nepodržali ho ani koaliční poslanci © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ Sobota, 11:41 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera