Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
- Top foto dňa (23. júl 2026): Počasie vo svete, skládka v pásme Gazy a predpremiéra Comic-Con International
- Kolabuje námorná preprava? K blokáde Hormuzu a Húsíom v Červenom mori sa pridávajú obmedzenia v čiernomorských prístavoch
Poľský turista neprežil stometrový pád, na mieste zasahovala aj Vrtuľníková záchranná služba
Webnoviny 7. júl 2025 361
7.7.2025 (SITA.sk) - Vo Vysokých Tatrách v nedeľu zahynul poľský turista, neprežil stometrový pád spod vrcholu Ganku, smerom do Rumanovej dolinky. Informovala o tom Horská záchranná služba. O pomoc pre neho ju požiadal v podvečerných hodinách jeho kamarát.
Zasahovala aj Vrtuľníková záchranná služba z Popradu, ktorá záchranárov vysadila pri turistoch. Na mieste zistili, že 46-ročný muž utrpel poranenia nezlučiteľné so životom a lekár leteckých záchranárov mohol už len skonštatovať smrť.
Druhého turistu záchranári HZS pripravili na evakuáciu a následne bol pomocou leteckej techniky vyprostený z exponovaného terénu a transportovaný na Štrbské Pleso, odkiaľ už pokračoval vlastným vozidlom.
Viac k témam: Poľský turista, Turista, Záchranársky vrtuľník
Zdroj: SITA.sk - Poľský turista neprežil stometrový pád, na mieste zasahovala aj Vrtuľníková záchranná služba © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Top foto dňa (20. júl 2026): Oslavy vížazstva MS vo futbale a počasie vo svete
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru