Pondelok, 19. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Polícia zadržala v Žiari nad Hronom hľadaného Taliana, odsúdený bol za drogovú trestnú činnosť
29.7.2025 (SITA.sk) - Slovenským policajtom sa podarilo zadržať hľadaného Taliana. Ako informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek, policajti oddelenia cieľového pátrania Národnej centrály osobitných druhov kriminality v spolupráci s kolegami z obvodných oddelení v Kremnici a Žiari nad Hronom zadržali v nedeľu 27. júla v Žiari nad Hronom 54-ročného talianskeho občana G. D. A.
Muž bol holandským súdom odsúdený na deväť rokov odňatia slobody za účasť na organizovanej zločineckej skupine a za obchodovanie s narkotikami a psychotropnými látkami.
„Po tom, ako sa mu podarilo znefunkčniť elektronický monitorovací náramok a opustiť územie Holandska, sa krátky čas ukrýval na Slovensku,“ uviedol Hájek.
Vďaka intenzívnemu pátraniu bol lokalizovaný a zadržaný. Jeho totožnosť bola definitívne potvrdená na základe daktyloskopickej expertízy vykonanej Kriminalisticko-expertíznym ústavom Policajného zboru.
„Momentálne prebiehajú úkony súvisiace s jeho vydaním do Holandska,“ informovala polícia.
Viac k témam: Drogová trestná činnosť, Zadržanie
Zdroj: SITA.sk - Polícia zadržala v Žiari nad Hronom hľadaného Taliana, odsúdený bol za drogovú trestnú činnosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO