Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Polícia v Trnavskom kraji kontrolovala cudzincov, štyria boli na Slovensku neoprávnene
3.7.2024 (SITA.sk) - Polícia kontrolovala v priebehu minulého týždňa pobyt cudzincov na území Trnavského kraja. Na akcii sa podieľali rôzne oddelenia polície z Bratislavy a Trnavy, vrátane hraničnej a cudzineckej polície, letiskovej kontroly a služobnej kynológie.
Ako informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek, kontrola prebehla v objekte ubytovacieho zariadenia a v objekte výrobnej spoločnosti. Celkovo bolo skontrolovaných 289 cudzincov. V 104 prípadoch bolo zistené porušenie povinností v zmysle Zákona o pobyte cudzincov, za čo bola cudzincom uložená bloková pokuta.
„V štyroch prípadoch bol zistený neoprávnený pobyt na území Slovenskej republiky, pričom išlo o štátnych príslušníkov Kirgizskej republiky. Týmto cudzincom bolo následne vydané rozhodnutie o administratívnom vyhostení v zmysle príslušných ustanovení Zákona o pobyte cudzincov," informoval Roman Hájek.
Policajný zbor bude podľa neho aj naďalej pokračovať v kontrolách oprávnenosti pobytu cudzincov na území Slovenska s cieľom zabezpečiť dodržiavanie platných zákonov a predpisov.
Viac k témam: Cudzinci, Kontrola, Policajti
Zdroj: SITA.sk - Polícia v Trnavskom kraji kontrolovala cudzincov, štyria boli na Slovensku neoprávnene © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve