Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Polícia upozorňuje na súťaž o záhradný dom, stránku na Facebooku „lajkli” tisíce ľudí
11.1.2021 (Webnoviny.sk) - Podozrivú facebookovú stránku „Nature Future Slovakia”, ktorá existuje len dva dni, „lajklo” už takmer 32-tisíc ľudí a sleduje ju takmer 33-tisíc ľudí.
„Zdieľačky” sa často končia podvodom
Ako ďalej Policajný zbor SR upozorňuje na sociálnej sieti, súťaž o záhradný dom, ktorú falošná stránka vyhlásila, má dokonca 39-tisíc zdieľaní. Polícia však upozorňuje, že podobné „zdieľačky” sa často končia podvodom.
„Táto stránka porušuje pravidlá Facebooku. Zdieľanie statusov a príspevkov ako podmienka účasti na Facebooku je samotným Facebookom zakázaná,” vysvetľuje polícia.
Umelé získanie fanúšikov
Navyše snímka domu v súťaži podľa polície nepochádza od žiadneho slovenského štúdia, ale je zo spoločnosti Green Retreats Group, ktorá sídli v britskom Buckinghamshire. „Na facebookovej stránke nenájdete oficiálnu stránku firmy, sídlo firmy, jej kontaktné údaje, štatút súťaže či pravidlá súťaže,” zdôrazňujú policajti.
V podobných prípadoch sa podľa polície môže stať, že stránka sa premenuje a jej jediným cieľom je umelé získanie fanúšikov.
„Horší scenár je, že stránka bude postupne kontaktovať viacero ‚účastníkov' súťaže a na základe vymyslenej výhry bude od nich pýtať rôzne zálohy vo forme nižších úhrad, pripadne číslo ich kreditnej karty, kde môže dôjsť k väčším škodám,” dodala polícia.
Viac k témam: hoax
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia upozorňuje na súťaž o záhradný dom, stránku na Facebooku „lajkli” tisíce ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov