Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Polícia podcenila situáciu. Ak Kollár nedostane odpovede, bude žiadať vyvodenie dôsledkov
23.7.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia podľa predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) pri piatkovom proteste pred Národnou radou SR (NR SR) nezareagovala správne. Povedal to v piatok 23. júla médiám s tým, že polícia podcenila situáciu. O konaní protestu sa podľa neho vedelo.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest pred parlamentom, polícia použila aj slzný plyn (fotografie)
Zlyhal zbor
„Zlyhal zbor. Nehovorím, že konkrétni policajti, ale určite výčitka smeruje k policajnému prezidentovi. Určite sa budem na to pýtať, prečo to takto dopadlo," zdôraznil. „Keď sú stovky ľudí na bráne a búchajú na dvere, tak sa to dá jedine silovo vyriešiť," povedal.
Dodal, že to dáva na vrub policajnému prezidentovi. „Budem žiadať odpovede na moje otázky od pána policajného prezidenta, a keď nedostanem konkrétne správne odpovede alebo nebude to vedieť obhájiť, tak, samozrejme, budeme vyžadovať aj nejaké vyvodenie zodpovednosti," podotkol.
Dav vytlačili ku schodom
Pred NR SR v piatok od rána protestuje dav ľudí. Protestujúci sa dostali až pred vstup do parlamentu. Policajti použili proti demonštrujúcim aj slzný plyn, a to potom, ako sa násilím snažili dostať do budovy parlamentu.
Zranená mala byť aj policajtka. Bezpečnostným zložkám sa už medzičasom podarilo posunúť protestujúci dav spred vchodu do budovy NR SR na schody, ktoré k nej vedú. Ľudia pokrikovali na policajtov, aby si dali dole prilby.
Viac k témam: demonštrácia, Národná rada SR, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia podcenila situáciu. Ak Kollár nedostane odpovede, bude žiadať vyvodenie dôsledkov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ Sobota, 11:41
Nehodu autobusu v Turecku neprežilo sedem ľudí Sobota, 14:24 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera