Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Plaváková sa stala podpredsedníčkou Aliancie liberálov a demokratov pre Európu. Aké hodnoty chce presadzovať? (foto)
Webnoviny 6. október 2024 444
6.10.2024 (SITA.sk) - Poslankyňu Progresívneho Slovenska Luciu Plavákovú zvolili za podpredsedníčku Aliancie liberálov a demokratov pre Európu (ALDE). Ako ďalej progresívci informovali, počas dvojročného mandátu sa chce Plaváková venovať presadzovaniu rovnosti, transparentnosti a solidarity.
"Toto sú hodnoty, ktoré si vážim profesionálne ako politička a právnička, ale aj osobne ako mama. Musíme brániť právny štát, prijať rozmanitosť a zabezpečiť práva a zastúpenie všetkých menšín a zraniteľných skupín. V tomto bude dôležitá aj podpora našich spojencov v iných krajinách,” uviedla Plaváková.
Poslankyňa zároveň skonštatovala, že nielen na Slovensku čelíme vzostupu krajne pravicových strán a ohrozeniu demokracie. Deje sa tak totiž naprieč Európou.
"Môže to byť frustrujúce a vyčerpávajúce, ale napriek tomu musíme pokračovať v boji za to, v čo veríme. Za naše liberálne hodnoty, ktoré boli základom sily Európy v minulosti, v súčasnosti a budú aj v budúcnosti,” dodala Plaváková.
Viac k témam: ALDE Aliancia liberálov a demokratov za Európu, podpredsedníčka
Zdroj: SITA.sk - Plaváková sa stala podpredsedníčkou Aliancie liberálov a demokratov pre Európu. Aké hodnoty chce presadzovať? (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete