Piatok, 24. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Pellegrini tvrdí, že polícia v prípade obvineného politika OĽaNO koná v súlade so zákonom
Webnoviny 20. november 2019 586
20.11.2019 (Webnoviny.sk) - Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) tvrdí, že polícia koná v prípade obvinenia Jaroslava N. z opozičného hnutia OĽaNO pod dohľadom prokuratúry a v súlade so zákonom. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré agentúre SITA poslal tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.
Zabavený mobilný telefón
Jaroslav N. je obvinený zo spáchania trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti.
„Polícia Jaroslavovi N. nielen zabavila mobilný telefón, ale aj vzniesla obvinenie zo spáchania trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti. Preto odmietam akékoľvek účelové spochybňovanie práce orgánov činných v trestnom konaní len preto, že sa to niekomu práve politicky hodí,“ uviedol premiér.
Pellegrini tiež požiadal o stretnutie riaditeľa Vojenského spravodajstva Jána Balciara, aby sa informoval „o povahe a rozsahu protiprávneho konania“.
Údajne žiadal utajované skutočnosti
Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil (NAKA) Jaroslava N. z trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti.
Podľa vyšetrovateľa údajne žiadal utajované skutočnosti na ochranu záujmov Slovenska a následne ich vyzradil ďalším osobám. Polícia na svojom Facebooku napísala, že dôvody tejto jeho „aktivity” sú predmetom ďalšieho vyšetrovania, preto zatiaľ nie je možné poskytnúť viac informácií.
Líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič reagoval, že pravdepodobne ide o primitívnu pomstu šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara. Práve o ňom mal Jaroslav N. zverejniť závažné informácie, že záhadne vlastní desiatky drahých nehnuteľností a nevie hodnoverne vysvetliť spôsob ich nadobudnutia.
Viac k témam: predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Pellegrini tvrdí, že polícia v prípade obvineného politika OĽaNO koná v súlade so zákonom © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Štátna tajomníčka Edita Pfundtner vo voľbách kandidovať nebude a odchádza z politiky
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru