Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Pellegrini tento mesiac rozhodne o svojej politickej budúcnosti, s Ficom má čoraz väčšie názorové rozdiely
3.6.2020 (Webnoviny.sk) - Peter Pellegrini potvrdil, že najneskôr tento mesiac rozhodne o svojej ďalšej politickej budúcnosti. Na stredajšej tlačovej konferencii v budove NR SR zároveň nevylúčil ani odchod zo Smeru-SD.
„Každou hodinou sa mi zdá, že medzi mnou a predsedom strany Robertom Ficom sú čoraz väčšie názorové rozdiely a naše svety, vrátane vnímania budúcnosti, sa medzi nami vzďaľujú míľovými krokmi. Je fér, aby sa to ďalej nepredlžovalo. Môj odchod zo strany je preto jednou z možných alternatív,“ ozrejmil podpredseda Národnej rady SR a opozičnej strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD).
Podpredseda parlamentu sa taktiež vyjadril k novele zákona o prokuratúre. Poslanci Smeru-SD sa podľa jeho slov budú vo výraznej miere zapájať do riadnej diskusie v pléne k tejto novele, ktorú označil za „Lex Lipšic“.
„Je to snaha o spolitizovanie prokuratúry, čo je veľmi nebezpečné, obzvlášť pri povahových črtách predsedu vlády a niektorých ministrov. Poslanci našej strany preto k nemu prednesú svoje patričné výhrady,“ uviedol Pellegrini. Za správne zmeny považuje verejný híring kandidátov a rozšírenie možností pe tých, ktorí môžu kandidátov na generálneho prokurátora navrhovať.
Viac k témam: podpredseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk - Pellegrini tento mesiac rozhodne o svojej politickej budúcnosti, s Ficom má čoraz väčšie názorové rozdiely © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Rodičia môžu dať v lete deti do táborov. Aké sú podmienky a povolený počet účastníkov?Nasledujúci článok
Plánujete nákup spotrebičov do domácnosti? V stredu sa to oplatí!
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk