Nedeľa, 8. jún 2025
Mimoriadne správy

Pellegrini: Armáda musí byť vybavená najlepšie, ako sa dá. Aj kvôli skúsenostiam z Ukrajiny – VIDEO

 Webnoviny  26. máj 2025  63  0
Pellegrini: Armáda musí byť vybavená najlepšie, ako sa dá. Aj kvôli skúsenostiam z Ukrajiny – VIDEO

26.5.2025 (SITA.sk) - Ozbrojené sily (OS) SR musia byť vybavené najmodernejšou dostupnou technikou. Uviedol to prezident Peter Pellegrini pri príležitosti medzinárodného vojenského cvičenia Slovak Shield 2025 vo vojenskom výcvikovom priestore Lešť.

Pellegrini, ktorý je aj hlavným veliteľom OS SR, prišiel preveriť pripravenosť slovenských ozbrojených síl pri zabezpečení bezpečnosti a územnej celistvosti štátu v úzkej spolupráci so spojencami. Hlava štátu ocenila doterajší bezproblémový priebeh cvičenia a vysokú profesionalitu jeho organizácie.

Cvičenia sa zúčastnili stovky vojakov aj medzinárodní partneri


„Na cvičení sa zúčastňuje viac ako 1 000 príslušníkov OS SR a vojenských jednotiek z Česka, Maďarska, Poľska, Národnej gardy štátu Indiana (USA), príslušníkov Mnohonárodnej brigády pôsobiacej na našom území a pozorovateľov z Gruzínska,“ pripomenul odbor komunikácie Kancelárie prezidenta SR.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Cvičenie má za úlohu overiť využívanie novozavedených postupov a technológií OS SR, s cieľom efektívne ich zaviesť do praxe. „Vysoko oceňujem, že dnes môžeme vzhliadnuť OS SR a našich partnerov, ako používajú najmodernejšie technológie, ktoré majú k dispozícii,“ vyjadril sa Pellegrini na tlačovom brífingu. Cvičenie je podľa neho dôkazom toho, akým modernizačným procesom OS SR prechádzajú.

Prezident podporuje ďalšiu modernizáciu armády


„Ukazuje sa, že skúsenosti z vojnového konfliktu na Ukrajine podstatne menia celý doterajší spôsob, chápanie a myslenie, ako bude v budúcnosti vedený vojnový konflikt a na to sa treba adaptovať, na to treba OS SR aj pripraviť,“ dodal prezident.

Hlava štátu vyjadrila podporu aj pre ďalšie modernizačné projekty v rámci armády. Pellegrini pritom vyjadril presvedčenie, že OS SR musia disponovať najmodernejšou dostupnou technikou, aby boli vždy schopné brániť územnú celistvosť SR, chrániť životy slovenských občanov, a prípadne tiež poskytnúť pomoc pri nešťastiach či živelných pohromách. Rovnako považuje za dôležité vyslať signál smerom k verejnosti, že sa „môžeme na Slovensku oprieť o spoľahlivé a dôveryhodné obranné sily“.

Viac k témam: Lešť, Ozbrojené sily SR, Prezident Slovenskej republiky, Vojenské cvičenia, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Pellegrini: Armáda musí byť vybavená najlepšie, ako sa dá. Aj kvôli skúsenostiam z Ukrajiny – VIDEO © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.