Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Opozícia zvoláva mimoriadny výjazdový výbor v Gelnici. Poslancov zaujíma, či štát po kalamite pomohol dostatočne a včas
31.7.2025 (SITA.sk) - Opozícia zvoláva mimoriadny výjazdový výbor, dôvodom sú následky veternej kalamity v okrese Gelnica. Informovalo o tom hnutie Progresívne Slovensko, ktoré mimoriadny Výbor NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj zvoláva spoločne so stranou Sloboda a Solidarita (SaS) a Kresťanskodemokratickým hnutím (KDH).
Témou výboru budú medializované informácie, že pomoc zo strany štátu je nedostatočná a prichádza oneskorene. Súčasťou bude aj návšteva postihnutých obcí a pracovné stretnutia so starostami a obyvateľmi zasiahnutých lokalít.
Cieľom výboru tak bude vyhodnotenie aktuálnej situácie, preverenie efektivity poskytovanej pomoci a získanie spätnej väzby od dotknutých obyvateľov a samospráv. Výbor sa uskutoční v stredu 6. augusta o 13:00 v priestoroch Mestského úradu v Gelnici na žiadosť opozičných poslancov Jany Hanuliakovej (PS), Mareka Lackoviča (PS), Igora Janckulíka (KDH) a Vladimíra Ledeckého (SaS).
Viac k témam: mimoriadny výbor, Opozícia
Zdroj: SITA.sk - Opozícia zvoláva mimoriadny výjazdový výbor v Gelnici. Poslancov zaujíma, či štát po kalamite pomohol dostatočne a včas © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov