Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Od talianskej strany sme museli pýtať informácie my, tvrdí Gašpar o pôsobení mafie na Slovensku
BRATISLAVA 8. marca (WebNoviny.sk) - My sme boli vždy tí, ktorí si od talianskej strany pýtali informácie k rôznym osobám. Na tlačovej besede to štvrtok povedal policajný prezident Tibor Gašpar. Reagoval tým na medializované informácie, že naše úrady mali už od roku 2013 informácie o pôsobení talianskej mafie na východnom Slovensku, avšak nekonali. "Neinformovala nás ani raz talianska strana proaktívne," uviedol.
Všetky získané informácie, či už z Talianska alebo napríklad od Slovenskej informačnej služby, boli podľa Gašpara zahrnuté do činnosti polície. Konkrétne informácie od SIS viedli podľa Gašpara napríklad k obvineniu Diega R. a dvoch pracovníkov daňového úradu pre korupciu. Aktuálne polícia podľa Gašpara skúma okolo 70 spisov týkajúcich sa medializovaných osôb.
Odporúčame:
Situáciu na Slovensku môžu vyriešiť jedine predčasné voľby, tvrdí SaS po stretnutí s Kiskom
Pokiaľ ide o vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy vo Veľkej Mači, podľa policajného prezidenta sa stále preverujú viaceré verzie ."Osôb, ktoré boli vypočuté operatívnymi pracovníkmi, to sa počíta na stovky," vyhlásil s tým, že rôznym verziám prípadu sa venujú aj Národná protikorupčná jednotka NAKA, alebo Národná jednotka finančnej polície NAKA, "Participuje na tom celá NAKA," dodal Gašpar
Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili na konci februára v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara vraždy pravdepodobne súvisia s prácou novinára. Podľa ďalších informácií by vraždy mohli súvisieť s talianskou mafiou operujúcou na východe Slovenska. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára.
Viac k témam: Ján Kuciak, krimi, mafia, Martina Kušnírová, Taliansko, Tibor Gašpar, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Od talianskej strany sme museli pýtať informácie my, tvrdí Gašpar o pôsobení mafie na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk