Utorok, 16. júl 2024
Mimoriadne správy

Novou podpredsedníčkou Štatistického úradu SR sa stala Ľudmila Ivančíková

 Webnoviny  Streda, 12:12  59  
Novou podpredsedníčkou Štatistického úradu SR sa stala Ľudmila Ivančíková

10.7.2024 (SITA.sk) - Novou podpredsedníčkou Štatistického úradu SR sa stala Ľudmila Ivančíková. Rozhodla o tom vláda na stredajšom rokovaní.

Ivančíková vyštudovala sociológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 1987 do 1992 pôsobila ako demografka. Následne až do roku 2003 bola vedúcou oddelenia sociálnych štatistík a výberových zisťovaní a na starosti mala riadenia sociálnych štatistík, výberových zisťovaní a sčítania obyvateľov domov a bytov za územie Bratislavy.

V rokoch 2003 až 2009 bola vedúcou projektu Štatistika Európskej únie o príjmoch a životných podmienkach (EU-SILC). Od roku 2009 pôsobila ako generálna riaditeľka sekcie sociálnych štatistík a demografie.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), podpredsedníčka, Rokovanie vlády
Zdroj: SITA.sk - Novou podpredsedníčkou Štatistického úradu SR sa stala Ľudmila Ivančíková © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.