Utorok, 28. júl 2026
Mimoriadne správy
- Londýn posiela Kyjevu technológiu Stone Cloak, má ochrániť drony pred Ruskom
- Pri americkom konzuláte v kanadskom Toronte sa opäť strieľalo, nikto neutrpel zranenia
- Zomrel Milan Knížák, výrazná osobnosť českého umenia a bývalý riaditeľ Národnej galérie
- Obeťou útoku na berlínskom festivale Pride bola poľská občianka
- Top foto dňa (27. júl 2026): Bilboard Trumpa, lesný požiar, prezident SR v Číne a dievča na hojdačke
Nominovanie šéfa SIS prináleží strane Smer-SD, vyzerám ako premiér? Odbil Šutaj Eštok novinárov
Webnoviny 14. február 2024 525
14.2.2024 (SITA.sk) - S otázkami na nomináciu Pavla Gašpara za šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) odkázal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) novinárov na predsedu vlády Roberta Fica.
„Vyzerám ako premiér? Musíte sa opýtať premiéra,“ reagoval minister vnútra po rokovaní vlády. Šutaj Eštok zdôraznil, že v zmysle koaličných dohôd prináleží nominovanie šéfa SIS strane Smer-SD.
„My sme sa aj v rámci koaličnej rady zhodli na tom, že všetci koaliční partneri rešpektujú túto nomináciu,“ uviedol.
„Ja poznám pána Gašpara ako štátneho tajomníka za týchto sto dní. Z môjho pohľadu je to kvalifikovaný schopný človek, ktorý nemá žiadne väzby na to súčasné prostredie Slovenskej informačnej služby,“ zhodnotil minister vnútra.
Na novinársku otázku týkajúcu sa Gašparových výrokov na nahrávkach z poľovníckej chaty Šutaj Eštok odpovedal, že nesleduje konšpiračné médiá, ani výroky z chaty, ktoré podľa neho „boli realizované tak, že vtedajšia vládna moc na čele s Igorom Matovičom nelegálne odpočúvala opozíciu za účelom akéhosi pytliactva“.
Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister vnútra SR, Premiér Slovenskej republiky, Šéf SIS
Zdroj: SITA.sk - Nominovanie šéfa SIS prináleží strane Smer-SD, vyzerám ako premiér? Odbil Šutaj Eštok novinárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Lesný požiar v Škótsku si vyžiadal evakuácie. Situácia zostáva kritická
Lesné požiare pustošia Francúzsko aj Španielsko, evakuovali už viac než 250-tisíc ľudí – FOTO
Starostka Rotterdamu prekonala strach z výšok. Po vyššej volebnej účasti zlanila z ikonickej veže