Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku, Slovensko napokon upustilo od svojich námietok
- Desiatky múzeí a historických pamiatok boli počas útoku na Irán poškodené, UNESCO neskrýva obavy
- Rusko podniklo nočný útok na okolie Kyjeva, drony a rakety si vyžiadali obete aj zranených
- Severná Kórea odpálila sériu rakiet. Juhokórejská armáda hlási približne desať balistických striel
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Nitrania sa musia počas veľkonočných sviatkov pripraviť na zmeny v cestovných poriadkoch
NITRA 17. apríla (WebNoviny.sk) - Cestovné poriadky autobusov mestskej i prímestskej dopravy v Nitre prispôsobia počas veľkonočných sviatkov zmeneným potrebám cestujúcich.
Autobusové spoje
Ako informovala riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločnosti Arriva Petra Helecz, autobusy budú vo štvrtok 18. apríla a v utorok 23. apríla premávať ako v pracovný deň počas prázdnin.
Na Veľký piatok 19. apríla, Veľkonočnú nedeľu 21. apríla a Veľkonočný pondelok 22. apríla pôjdu spoje ako v nedeľu a vo sviatok. V sobotu 20. apríla budú autobusy jazdiť podľa cestovných poriadkov na sobotu.
Vlakové spojenie s Prahou
Zmeny čakajú aj cestujúcich pri priamom vlakovom spojení Nitry s Prahou cez Trenčín. Vo štvrtok 18. apríla pôjde vlak ako počas piatku, na Veľký piatok podľa sobotňajšieho cestovného poriadku a počas Bielej soboty a Veľkonočnej nedele ako vo všedný deň.
Na Veľkonočný pondelok budú vlaky premávať ako v nedeľu. „Prípadné zvýšenie kapacity vlakových súprav budeme riešiť operatívne podľa potrieb cestujúcich,“ uviedla Helecz.
Viac k témam: autobusová doprava, vlaková doprava
Zdroj: Webnoviny.sk - Nitrania sa musia počas veľkonočných sviatkov pripraviť na zmeny v cestovných poriadkoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko potrebuje reformu fungovania štátu, zhodujú sa zástupcovia zamestnávateľov a kontrolórov – FOTO
Rok 2025 bol pre slovenský maloobchod v znamení cenovej stability a tlmenia inflácie, hodnotí SAMO
Severná Kórea odpálila sériu rakiet. Juhokórejská armáda hlási približne desať balistických striel