Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy

Návštevníkov hradu Devín čakajú obmedzenia, začala sa výstavba ochrannej bariéry so sprievodnými úpravami v okolí

 Webnoviny   7. september 2025  139  
Návštevníkov hradu Devín čakajú obmedzenia, začala sa výstavba ochrannej bariéry so sprievodnými úpravami v okolí

7.9.2025 (SITA.sk) - Pod hradom Devín v Bratislave budujú ochrannú bariéru, ktorá zvýši bezpečnosť návštevníkov. Stavebné práce začali 1. septembra a potrvajú až do decembra tohto roku. Múzeum mesta Bratislavy v tejto súvislosti upozorňuje na dočasné obmedzenia v okolí hradu. Na úseku Slovanského nábrežia smerom od parkoviska k pamätníku Brána slobody treba počítať s uzáverou asfaltovej komunikácie.

Počas najbližších dní tu zrealizujú orez drevín a čistenie cyklotrasy pozdĺž rieky Morava. Obchádzka pre cyklistov je zabezpečená po oficiálnej cyklotrase v dĺžke 1,3 kilometra. Pre peších pripravili spevnenú obchádzkovú trasu vysypanú makadamom, doplnenú o plošinu, ktorá vedie od Brány slobody a ústi pri protipovodňovej bariére.

Cieľom projektu je zvýšenie bezpečnosti návštevníkov a obyvateľov, keďže bariéra ochráni frekventovanú komunikáciu pred padajúcimi skalami a je súčasťou dlhodobého plánu starostlivosti o hrad Devín.

Viac k témam: Dopravné obmedzenia, Hrad Devín, stavebné práce
Zdroj: SITA.sk - Návštevníkov hradu Devín čakajú obmedzenia, začala sa výstavba ochrannej bariéry so sprievodnými úpravami v okolí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.