Štvrtok, 15. apríl 2021
Zamračené  -1,3 °C
Mimoriadne správy

Nástup na vysokú školu nie je jednoduchý

 maxivyber.sk  22. február 2021  128
Nástup na vysokú školu nie je jednoduchý

Niekedy si študenti môžu pripadať ako spisovatelia, ktorí majú na každý z niekoľkých predmetov napísať mnoho prác. Na konci štúdia sa ale môžu tešiť z toho, že bez problémov ovládajú všetky náležitosti písania, ktoré sú na vysokej škole potrebné. Stačí im to? Pri toľkých povinnostiach sa môže stať, že niečo nebudú stíhať. Pomoc ale môžu hľadať kdekoľvek.


Prvá veľká práca po troch rokoch


Po nástupe na vysokú školu sa neviete dočkať kedy ju rýchlo a úspešne skončíte. Nemusí to byť jednoduchá cesta, ale ak sa vám to podarí, tak končí obhajobou svojej bakalárskej práce. Ide o prvú veľkú písomnú prácu, ktorú musíte robiť a možno aj poslednú ak neplánujete pokračovať v štúdiu ďalej. Tému práce dostanete alebo si môžete navrhnúť vlastnú a po schválení sa môžete pustiť do práce. Ak si neviete dať rady, môžete skúsiť požiadať nejakú agentúru, ktorá má s písaním prác skúsenosti a vy už dostanete hotovú prácu k obhajobe, prípadne si u nich nechať len vyhľadať zdroje, ktoré budete potom vo svojej práci aj citovať. Výhodou je, že pri bakalárskych prácach sa môžete spoľahnúť viac aj na svojho vedúceho práce, ktorý určite vie aké je náročné písať takéto práce.


Písanie počas semestrov


Tie menšie práce, ktoré budete musieť pravdepodobne každý semester odovzdávať majú naozaj výstižný názov, semestrálne práce. Záleží len na vás, ako ju napíšete, pretože v mnohých prípadoch je napísanie takejto práce podmienkou ukončenia predmetu. Od klasickej seminárnej práce sa líši hlavne tým, že je viac odbornejšia a môže byť aj kritickejšia. Takže v nej rozoberáte svoju tému podrobnejšie, vrátane vašich názorov, ktoré by ale mali mať aj nejaký logický základ v zdrojoch, ktoré ste našli. Je dobré pri takýchto prácach doplniť aj prílohu, ktorá dokladá informácie k vašej téme napríklad vo forme vlastných grafov alebo obrázkov, v prípade písania praktickej štúdie.


Zdroj obrázku: Pru Studio / Shutterstock.com