Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Národniari navrhujú v parlamente rozšírenie spolupráce o skupiny priateľstva s Ruskou federáciou aj Bieloruskom
17.2.2024 (SITA.sk) - Slovenská národná strana (SNS) navrhne na parlamentnej úrovni rozšírenie spolupráce o skupiny priateľstva s Ruskou federáciou a Bieloruskom. Zdôvodňuje to tým, že chce, aby Národná rada SR mala dobré vzťahy so všetkými štátmi. Verí, že jej návrh podporia aj koaliční partneri Smer-SD a Hlas-SD.
„Veríme, že hokejoví tréneri nepodľahnú politickému tlaku a v reprezentácii budeme mať aj reprezentantov z KHL. Tak, ako by nemali byť diskriminovaní športovci pri svojich výkonoch v reprezentácii. Tak, ako by nemali byť diskriminovaní umelci, kultúra, by nemali byť ani obmedzované spolupráce na parlamentnej úrovni,“ uviedla hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová.
Dodala, že prvý krok obnovenia v kultúrnej spolupráci už realizovala ministerka kultúry Martina Šimkovičová v mene SNS vo svojom rezorte. Činnosť skupiny priateľstva s Bieloruskom a Ruskom v rámci slovenskej skupiny Medziparlamentnej únie bola dočasne pozastavená po vypuknutí vojny na Ukrajine v roku 2022, a to do času, kým sa neskončí vojenská prítomnosť Ruska na území Ukrajiny.
Viac k témam: Medziparlamentná únia, Ministerka kultúry SR, rusko-ukrajinský konflikt, Spolupráca
Zdroj: SITA.sk - Národniari navrhujú v parlamente rozšírenie spolupráce o skupiny priateľstva s Ruskou federáciou aj Bieloruskom © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít