Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Národná rada by už podľa Fica nemala bez vlády rokovať, za súčasný stav vraj môže Čaputová (video)
15.6.2023 (SITA.sk) - V tomto štádiu, keď Slovensko nemá vládu, by už Národná rada (NR) SR nemala rokovať. Uviedol to na štvrtkovej tlačovej besede líder strany Smer-SD Robert Fico.
Ako dodal, Smer-SD si uvedomuje, že predkladané návrhy v parlamente sú súčasťou politickej predvolebnej kampane. Za návrhy poslanci Smeru-SD hlasujú len výnimočne.
Fico súčasne vyhlásil, že za súčasný stav, v ktorom sa Slovensko nachádza, nesie zodpovednosť prezidentka Zuzana Čaputová. „Slovensko je krajina, ktorá nemá od 15. decembra 2022 vládu s plnými právomocami. Prezidentka neurobila žiadne kroky na konanie predčasných parlamentných volieb buď na jar, alebo v júni tohto roku. Namiesto toho si postavila svoj vlastný kabinet z rôznych ľudí, ktorí dnes dopadli v parlamente na posmech," uviedol predseda Smeru.
Ako Fico ďalej uviedol, minimálne do 30. septembra bude vládnuť tím ľudí, ktorí neboli vybraní na základe výsledkov parlamentných volieb, a o ktorých prezidentka nerokovala s parlamentnými stranami.
Viac k témam: hlasovanie poslancov, Opozícia, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Smer-SD, Prezidentka SR, Rokovanie, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk - Národná rada by už podľa Fica nemala bez vlády rokovať, za súčasný stav vraj môže Čaputová (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO