Piatok, 24. júl 2026
Mimoriadne správy
- Na hore Fudži zomrel švajčiarsky turista, 99-ročnú ženu sa však podarilo zachrániť
- Stovky ľudí evakuovali loďami z polostrova Cap Ferret pre rýchlo sa šíriaci požiar
- Kritizovala pomoc Ukrajine, teraz ju podporuje. Loomerová navštívila Kyjev a stretla sa so Zelenským
- Lodné spoločnosti po ruských útokoch prerušili plavby do ukrajinských prístavov v Čiernom mori
- USA pokračovali v útokoch na Irán, Kuvajt čelil iránskym raketám a dronom
Najvyšší súd bude už čoskoro rozhodovať o väzbe pre expolicajta Stahla, stíhaný je spolu s Gašparom a Bödörom
Webnoviny 15. august 2023 598
15.8.2023 (SITA.sk) - Najvyšší súd SR bude v pondelok 21. augusta o 13:00 na verejnom zasadnutí rozhodovať o väzbe expolicajta Romana Stahla obvineného v rámci policajnej akcie Ezechiel 7. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.
Špecializovaný trestný súd totiž v nedeľu 13. augusta obvineného do väzby nevzal a prepustil ho zo zadržania. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry proti rozhodnutiu podal sťažnosť. Ako dôvod na väzbu Romana Stahla uvádzal obavu z možného ovplyvňovania svedkov.
Roman S. je obvinený zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny za skutky, ktoré figurujú aj v kauze Očistec, a za tri samostatné skutky prijímania úplatku. Stíhaný je spolu s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom a podnikateľom Norbertom Bödörom.
Podľa Úradu špeciálnej prokuratúry sa prípad Ezechiel 7 týka podozrení z korupcie v kauzách Doprastav, Váhostav a Technopol, „keď mali vtedajší predstavitelia Policajného zboru manipulovať trestné stíhania v prospech podozrivých oligarchov, a to za úplatky presahujúce 90-tisíc eur“.
Viac k témam: Akcia "Ezechiel 7", Bývalý policajný prezident, Korupcia, Súdy, Úplatky
Zdroj: SITA.sk - Najvyšší súd bude už čoskoro rozhodovať o väzbe pre expolicajta Stahla, stíhaný je spolu s Gašparom a Bödörom © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Lavrov vyhlásil, že sa stretne s Rubiom, rokovať budú o vojnách na Ukrajine aj Blízkom východe
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou