Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Najohavnejšia vláda v histórii Slovenska sa rozhodla nedôstojnou cestou odísť, vyhlásil Fico a čo najskôr žiada predčasné voľby
Webnoviny 15. december 2022 515
15.12.2022 (Webnoviny.sk) - Priebeh, ktorý sme v štvrtok videli v Národnej rade (NR) SR v réžii už prakticky neexistujúcej vlády ukázal, že to bola nedôstojná vláda a nedôstojnou cestou sa nakoniec rozhodla odísť z tohto politického sveta. Uviedol to v štvrtok v NR SR predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico pre médiá a dodal, že to bola najohavnejšia vláda v histórii Slovenska.
Zohrali významnú úlohu
„Poslanecký klub Smer-SD poskytol najvyšší počet hlasov na vyslovenie nedôvery vláde. Zohrali sme pomerne významnú úlohu pri nadobudnutí väčšiny, ktorá je podľa Ústavy SR potrebná. Táto vláda ohrozovala budúcnosť Slovenska, rozvrátila verejné financie, sociálny štát i právny štát," povedal Fico.
Zároveň nazval ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) psychiatrickým pacientom, ak je pravda, že si rozmyslel podanie demisie priamo v prezidentskom paláci.
Predčasné voľby
Fico za jediné riešenie ďalej pokladá rýchle predčasné parlamentné voľby.
„Chem požiadať pani prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby nenaťahovala čas a nedávala veľký priestor vláde, ktorá už bola odvolaná," vyzval predseda Smeru-SD.
Taktiež uviedol, že ak budú dohodnuté veci v súvislosti s predčasnými parlamentnými voľbami, sú pripravení hovoriť aj o potrebných úpravách návrhu štátneho rozpočtu. Fico však odmieta rokovať o predloženom rozpočte, ten je podľa jeho názoru zlý. Ďalej si myslí, že septembrový termín predčasných volieb je absolútne nereálny.
„Vláda v demisii nemôže riadiť štát do septembra. To by ako vyzeralo?! Ideálny termín volieb je máj, prípadne začiatok júna," myslí si Fico.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Mimoriadna schôdza o vyslovení nedôvery vláde SR (fotografie)
Viac k témam: pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Politická kríza, Predčasné voľby, Vyslovenie nedôvery
Zdroj: Webnoviny.sk - Najohavnejšia vláda v histórii Slovenska sa rozhodla nedôstojnou cestou odísť, vyhlásil Fico a čo najskôr žiada predčasné voľby © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
SaS určite nemá v úmysle skladať novú 76-tku, podľa Sulíka sú na stole tri scenáre
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Kubánsky disident Luis Manuel Otero Alcántara odišiel po odpykaní si trestu do exilu v USA