Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Pellegrini v Taliansku podpísal viaceré memorandá, Slovensko chce posilniť vedu, biznis aj letecké spojenia – VIDEO, FOTO
- Nový maďarský premiér Magyar vyzval na jednotu všetkých Maďarov doma aj za hranicami
- Milióny Nemcov zisťujú pravdu o svojich rodinách. Nový archív odhalil tajomstvá z čias Hitlera
- Ruské útoky zabili na Ukrajine troch civilistov, medzi zranenými sú aj deti
- Kým Srbsko zaostáva, Čierna Hora sa stala hlavným favoritom na vstup do EÚ
Naďa predvolali na výsluch v súvislosti so statusom, kde porovnal Zuriana s generálom Štefánikom – VIDEO
Webnoviny 21. máj 2025 329
21.5.2025 (SITA.sk) - Predsedu Demokratov a exministra obrany Jaroslava Naďa predvolali na výsluch v súvislosti s facebookovým statusom z 26. apríla, v ktorom porovnal zásluhy generála Milana Rastislava Štefánika a zásluhy šéfa Úradu inšpekčnej služby Branislava Zuriana, ktorého prezident vymenoval za generála. Informoval o tom v stredu na tlačovej besede. Ako priblížil, minulý týždeň mu telefonoval vyšetrovateľ z inšpekcie, aby prišiel vypovedať, pričom odmietal prezradiť k čomu.
„Vedel som, že to bude masívna konina a nemýlil som sa. Predvolali ma, aby som bol oznamovateľom trestnej činnosti. Na základe statusu, ktorý bol napísaný na mojom politickom profile a na profile Demokratov, chceli odo mňa, aby som na inšpekciu dával oznámenie trestnej činnosti. Preto na inšpekciu, že Zurian ako šéf inšpekcie by mal celý proces pod dohľadom,“ povedal Naď. Predseda Demokratov je presvedčený, že Zuriana sa tak osobne dotkol status, že to nariadil svojim podriadeným okamžite vyšetrovať.
„Tá konštrukcia je, že sa ukáže, že Naď si o mne vymýšľal a bude ma môcť riešiť za ohováranie,“ dodal. Jaroslav Naď zdôraznil, že na sociálnej sieti napísal len to, čo je o šéfovi inšpekcie verejne známe a o čom informovali aj médiá.
Píše sa tam, že Zurian bol ako policajt opakovane obvinený z vynášania policajných spisov, ušiel do Bieloruska, kde sa skrýval pred spravodlivosťou, kryl svedka v prípade vraždy novinára Kuciaka a v prípade atentátnika na Roberta Fica nedokázal odhaliť páchateľa, ani keď sa sám priznal.
Viac k témam: Predseda strany Demokrati, Premiér Slovenskej republiky, Výsluch
Zdroj: SITA.sk - Naďa predvolali na výsluch v súvislosti so statusom, kde porovnal Zuriana s generálom Štefánikom – VIDEO © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
OSN varuje pred návratom El Niňa a rastúcim rizikom extrémneho počasia