Utorok, 10. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Naď bude s poslancami OĽaNO a Sme rodina rokovať o dohode s USA, podľa neho sa nedali vystrašiť
16.1.2022 (Webnoviny.sk) - Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) plánuje spolu s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivanom Korčokom vo štvrtok 20. januára stretnutia s poslaneckými klubmi hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) aj Sme rodina k Dohode o obrannej spolupráci medzi Slovenskom a USA.
V relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom povedal, že zo spätných reakcií, ktoré má, je presvedčený, že sa nedali vystrašiť a budú hlasovať za. To, či by mohli hlasovať niektorí z OĽaNO proti, Naď nevedel povedať.
Podpredseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Juraj Blanár v relácii viackrát zopakoval, že zmluva je pre Slovensko nepotrebná a dokonca aj nebezpečná. Dodal, že Slovensko je členom NATO, a preto nepotrebuje samostatnú zmluvu s USA. „Slovenská republika sa necíti byť ohrozená viacej dnes, ako to bolo v roku 2018, keď sme tú zmluvu odmietli. Toto vytvára priestor na to, aby si americká armáda priblížila svoje vzdušné sily k ruským hraniciam, a toto je priame ohrozenie,“ povedal. Podľa Naďa bývalá vláda nič neodmietla, zároveň nesúhlasil ani s posledným tvrdením Blanára.
Viac k témam: obranná dohoda USA a Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk - Naď bude s poslancami OĽaNO a Sme rodina rokovať o dohode s USA, podľa neho sa nedali vystrašiť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Na filmovom festivale v Bergame predstavia kolekciu krátkych animovaných filmov Viktora Kubala
Koniec bublinkových fólií či polystyrénových výplní. E-shopy budú musieť baliť tovar po novom
Európa vlnou regulácií oslabuje firmy, Klub 500 volá po aktívnej ochrane slovenskej ekonomiky