Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Na súde pokračuje pojednávanie v prípade vraždy bosa sýkorovcov, verdikt by mohol padnúť už na jar
Webnoviny 9. november 2022 683
9.11.2022 (Webnoviny.sk) - Na pôde Okresného súdu Bratislava I v stredu pokračuje hlavné pojednávanie v starej kauze vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovci Miroslava Sýkoru. V rámci procesu už súd vypočul všetkých pôvodne navrhovaných svedkov, čítajú sa preto listinné dôkazy navrhnuté prokuratúrou.
Verdikt môže padnúť už na jar
Pojednávanie by malo pokračovať aj vo štvrtok (10. novembra), keď ešte obhajoba môže predložiť návrhy na vykonanie dôkazov. Predpokladá sa, že verdikt by v tomto prípade mohol byť vynesený na jar budúceho roku.
Pred súdom v tejto kauze stoja štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy. Marek L., Richard B., ktorý čelí obžalobe aj v kauze skupiny takáčovcov, a Milan M. sa zase na skutku podieľali ako spolupáchatelia.
Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú. Podľa prokuratúry tvorila štvorica skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L.
Boj o vplyv v podsvetí
Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.
Miroslava Sýkoru zastrelili vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter Radič.
Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad odsúdení príslušníci podsvetia Mikuláš Černák, Miloš Kaštan, Róbert Lališ, Ladislav Bališ a Juraj Ondrejčák alebo bývalý šéf Slovenskej informačnej služby Ivan Lexa. Súd tento prípad prejednáva od roku 2015.
Viac k témam: Súdy, Sýkorovci, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Na súde pokračuje pojednávanie v prípade vraždy bosa sýkorovcov, verdikt by mohol padnúť už na jar © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Mikulca čaká ôsme odvolávanie, Smeru-SD prešlo aj ďalšie mimoriadne rokovanie o situácii v zdravotníctveNasledujúci článok
Peter Kubovič bude novým šéfom ÚVO, bol jediným kandidátom
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní
Kraj nostalgie, ktorý má šancu prebudiť sa. Zlín hľadá cestu od Baťu k novej priemyselnej budúcnosti. Jej zárodok sa rodí vo Vizoviciach – VIDEO, FOTO