Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Na rieke Laborec sa narušila hrádza, voda postupne zaplavuje územie medzi Vojanmi a Krišovskou Lieskovou
Webnoviny 25. január 2021 713
25.1.2021 (Webnoviny.sk) - Dispečing Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) v pondelok 25. januára po polnoci prijal informáciu, že v miestach, kde vykonávajú práce na plynovode, sa narušila hrádza na rieke Laborec. Dochádza tak k podmáčaniu a postupnému zaplaveniu nezastavanej časti medzi obcami Vojany a Krišovská Liesková (okr. Michalovce). Informoval o tom hovorca SVP Marián Bocák.
Aktuálne hydrologické podmienky nedovoľujú žiaden prístup do zasiahnutej lokality. „Správca toku podal návrh na vyhlásenie III. stupňa povodňovej aktivity na rieke Laborec a na čerpacích staniciach Pavlovce nad Uhom a Čičarovce, prostredníctvom ktorých prečerpáva vodu do kanálovej siete, aby odľahčil zasiahnuté územie. Zároveň v najnižšom bode v obci Vojany preventívne inštaluje vrecia s pieskom,“ uviedol Bocák.
Ako ďalej dodal Bocák, krízový štáb opakovane zasadá od 02.00 a na návrh správcu plánujú otvoriť polder Beša s cieľom odvrátenia prívalovej vlny od zastavenej časti.
„Podľa aktuálnych informácií zástupca investora začal so zabezpečovacími prácami na poškodenej hrádzi rieky Laborec,“ uviedol Bocák.
Viac k témam: poškodená hrádza, Slovenský vodohospodársky podnik (SVP), záplava
Zdroj: Webnoviny.sk - Na rieke Laborec sa narušila hrádza, voda postupne zaplavuje územie medzi Vojanmi a Krišovskou Lieskovou © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete