Pondelok, 30. marec 2026
Mimoriadne správy
- Minister Kaliňák navštívil Portugalsko, krajiny posilnia vojensko-technickú spoluprácu – FOTO
- Rusko obnovilo štart rakety zo štartovacieho miesta 31 na Bajkonurskom kozmodróme – VIDEO
- Kuba sa snaží obnoviť dodávky elektriny po novom výpadku prúdu, krajina čelí vážnym problémom
- V Taliansku sa začalo dvojdňové referendum o reforme súdnictva
- Blízky východ na pokraji eskalácie, rakety, drony a hrozby rozsiahleho konfliktu
Muž šoféroval napriek zadržanému vodičáku, policajti ho musela naháňať – FOTO
29.3.2026 (SITA.sk) - Trestné stíhanie za útok na verejného činiteľa začala polícia v súvislosti s prípadom vodiča, ktorý sa pokúsil ujsť na aute napriek zadržanému vodičskému preukazu.
Ako informovala trenčianska policajná hovorkyňa Ingrid Krajčíková, v nedeľu okolo obeda bol v meste Partizánske, počas bežnej cestnej kontroly, zastavený 28-ročný vodič vozidla Ford Fiesta, ktorý nevedel preukázať svoju totožnosť. Z uvedeného dôvodu bol predvedený na Okresný dopravný inšpektorát v Partizánskom, kde policajti zistili, že šoféroval v čase zadržania vodičského preukazu.
Muž sa podľa polície aj v minulosti dopustil protiprávneho konania. „Po zadokumentovaní priestupku, osoba opustila budovu polície. Nakoľko muž uviedol, že má pretrvávajúce zdravotné problémy, ktoré nesúvisia s uvedeným priestupkom, bola mu privolaná rýchla zdravotná pomoc. Po príchode rýchlej zdravotnej pomoci počula hliadka krik a vybehla pred budovu polície, kde si všimli muža, ktorý si sadá do vozidla a chce odísť aj napriek zadržanému vodičskému preukazu. Hliadka polície sa mu v tom snažila zabrániť. Na výzvy polície nereagoval a z miesta ušiel," uviedla Krajčíková.
Vodiča policajti následne prenasledovali v okrese Partizánske prostredníctvom viacerých hliadok. „Muž smeroval smerom na Topoľčany a späť. Na križovatke ciest v obci Veľké Bielice nedal prednosť inému vozidlu, čo viedlo k dopravnej nehode. Po zrážke sa pokúsil o útek, ale bol policajnou hliadkou zadržaný," uviedla policajná hovorkyňa.
Pri incidente podľa Krajčíkovej utrpeli dve osoby ľahké zranenia. „Muž bol podrobený dychovej skúške aj orientačnému testu na omamné a psychotropné látky, pričom oba testy boli negatívne. Na ďalšie skúmanie mu bola odobratá vzorka krvi a moču," informovala hovorkyňa s tým, že dotyčný bol zároveň obmedzený na osobnej slobode. „Polícia aktuálne vykonáva úkony na náležité objasnenie veci," dodala Krajčíková.
Viac k témam: Krimi, Trestné stíhanie, Útok na verejného činiteľa
Zdroj: SITA.sk - Muž šoféroval napriek zadržanému vodičáku, policajti ho musela naháňať – FOTO © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Proces s poradcom premiéra Fica pokračuje, čaká sa na výpoveď kľúčového svedkaNasledujúci článok
Vláda schválila zahraničné pracovné cesty premiéra Fica a ministrov
Rusko smeruje k úplnému zákazu e-cigariet, vláda chce zastaviť ich predaj aj dovoz. Zákon podporuje aj Putin
Bibiana otvorila novú interaktívnu výstavu AHOJ! Dunaj, rieku predstavuje ako kultúrne a prírodné dedičstvo
Technologický monopol na obzore, Čína mení globálne pravidlá hry